Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne ezzel a "biztonság...

Mit lehetne ezzel a "biztonsági őrrel" tenni?

Figyelt kérdés

Egy Penny egyik "biztonsági őre" megkérte, hogy egy vásárló vegye fel a maszkot belépés előtt. Én tájékoztattam őt, hogy neki a maszkkal az orrát is el kéne takarnia. Ő ezzel egyet is értett. Majd pár perc múlva kapcsolt, hogy ő rá céloztam ezzel a kijenetéssel, és odajött hozzám, majd szinte fellökött és a következő párbeszéd zajlott le:

Őr: -Hogy mersz egy hivatali személynek visszaszólni? Rendőrnek is így visszaszólnál?

Én: - Maga sem különb mint a többi ember, nem véletlenül van kiemelve hogy orrot eltakaró szájmaszk

Őr: - Ha akarnám maszk nélkül is lehetnék (ezt illusztrálva lehúzta a maszkját)

- Mit szólsz bele ha nem neked mondtam?

- Nagy a szád ha már tehetséged nincsen

Én: - Mert ahhoz hogy a Penny-be biztonsági őr legyek nagy tehetség kell

Ezután az őr elment.


1. Hol tudnám ezt jelezni az ottani vezetőnek?

2. Vásárlók könyvébe bele írhattam volna?

3. Fel kellene jelenteni?

4. Szabályos-e hogy bármiféle igazolvány nélkül (amiről megbizonyosodhatnék hogy valóban biztonsági őr) járkál?

5. Ha fel lök? Visszalökhetek? Elvégre semmivel nincs több joga mint nekem.

6. Ha legközelebb nem hordja helyesen a maszkot és úgy osztja az észt, hol tehetek panaszt?



2020. okt. 1. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Vicces a muki, méghogy a biztonsági őr hivatalos személy....

Amúgy meg azon kívül hogy a tolvajokat visszatartsa, szinte semmi joga nincs. A maszk miatt is max kedvességből szólhat, nehogy a vásárlót a rendőrök büntessék meg ha ellenőriznek.

2020. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Molyember ***** válasza:
48%

Ne törődj vele. Havi 200-250 órákat dolgoznak, nevettséges fizetésért. Inkább pakolj a kosaradba olyan dolgokat, amiket ő nem engedhet meg magának. Tudod: jól élni a legjobb bosszú. :)

De komolyan. Nem azért van ott, mert okos, vagy sikeres. Azért van ott, mert semmi másra nem alkalmas. Amikor kötözködött, bepillantást nyertél abba a pokolba, amiben ő a napjait tölti. Kerüld el legközelebb, ne foglalkozz vele.

2020. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Máskor ne igyál gyógyszerre töményet és akkor ne lesz ilyen víziód.

Miért kell ilyen ostoba kamu történetet kitalálni?!

2020. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, vásárlók könyve. Leírásod alapján nem tett semmi olyat, ami miatt feljelenthetnéd(persze feljelenthetsz bárkit bármi miatt, csak bűncselekmény hiányában nem foglalkoznak vele).

A biztonsági őr a bolt egyik vásárlóját zargatta, a bolt dolga lenne a vásárlók könyve alapján másik gorillát rendelni a biztonsági cégtől. Ha kicsit is tovább ment volna, ragaszkodj te a rendőr hívásához, ne hagyd, hogy ez a mondat egy gorillától bármikor téged üssön szíven.

2020. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Egyik évben a fiamat meg haverjait zaklatta mindig a biztonsági őr a Tescoban, meggyőződése volt hogy lopnak, állandóan követte őket a boltban és a kijáratnál átnézte a táskájukat, persze nem csináltak semmi ilyet, csak valamiért nem voltak szimpatikusak az őrnek. Aztán mikor már mi is megsokalltuk hogy így viselkedik az őr, szépen le lett építve.

A táskájukat szépen megpakolták Lidl-ben meg Aldi-ban vásárolható cuccokkal, amiken hátul látható az apró Lidl vagy Aldi embléma, majd így mentek be a Tescoba. A biztonsági őr azonnal rájuk tapadt, a kijáratnál szintén ki akarta pakoltatni a táskájukat, de megtagadták, mondták a srácok hogy hívjon rendőrt az őr ha akar, mert nekik nem pakolják ki. Kihívta a rendőröket, és persze amikor azok már a sokadik Lidl-emblémás péksütis zacskót találták a táskában, elengedték őket minden nélkül az őrt meg jól lecseszték, hogy miért zaklatja őket ilyennel. Azóta nyugton van.


Ha nagyon rád akad az őr ezek után, max csinálj meg egy hasonlót.

2020. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Eléggé kitaláltnak tünik eza mese
2020. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 árokpart ***** válasza:
80%
Szerintem is kamu. Egyébként meg még egy rendőrnek is vissza lehet szólni semmi nem tiltja.
2020. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 árokpart ***** válasza:
50%
Meg a biztonsági őr sem vehetné le a maszkját, mert ha netán lenne az üzletben egy rendőrségi razzia őt is ugyanúgy megbüntetnék mint bárkit. Ő ott egy sima személy kb. mint az eladók.
2020. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Ez kamu, az őrök buták, nem tudnának egy ép mondatot kinyőgni.
2020. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Kinek hiszed magad amúgy kérdező?
2020. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!