Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házas vagyok és külföldi a...

Házas vagyok és külföldi a férjem , de ilyen esetben is van közös vagyon?

Figyelt kérdés

Én magyar vagyok a párom török.

Össze vagyunk házasodva.

Neki van, több ingatlanja, még a házasságuk előtt.

Van egy közös kisbabánk.

Én még nem vagyok török állampolgár de állandó tartózkodási engedélyem van.

3 év múlva leszek csak torok állampolgár.


Arra lennék kiváncsi hogy így hogy külföldi a férjem és én magyar vagyok de meg nem vagyok állampolgár akkor ez idő alatt ami férjemnek lesz ház vagy autó vagy bármilyen ingóság az már közös vagyon lesz.


Egyébként az előző párkapcsolatából van két gyereke, de azzal a nővel sosem volt összeházasodva.


A házasságunk Magyarországon lett anyakönyveztetve, így ha nekem lesz bármi Magyarországon az közös vagyon lesz ?


Nem tudom, hogy van e házassági szerződésünk . Nem akarom részletezni h miért ... az lényeg nem tudom .


De én a házasságba a gyerekünkön Kívül semmit nem vittem be a házasságba.

Nekem nincs semmim még.


A férjemnek van egy cége 10 ingatlanja. Több autója .

Jóval idősebb tőlem .


2 éve vagyunk házasok akkor innentől kezdve minden közös ?


Ha a 3 gyerek ha 18 éves lesz egyformán örökölnek? Hogy van ez esetben az öröklési sorrend ?

A törvényes feleség én vagyok, egy közös gyerekünk van.

Össze vagyunk házasodva de nem vagyok állampolgár meég.


2020. okt. 6. 02:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem tudod, hogy aláírtál-e egy szerződést?! Akármilyen papírt?! Tudsz te törökül?

Na nekem tényleg az az érzésem, hogy ez nem szerelemházasság volt, már bocs. És nem csak azért, mert valószínűleg nem tudsz törökül.

2020. okt. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A törököknél úgy tudom többnejűség van, tehát lehet rajtad kívül akár több felesége is törvényesen.
2020. okt. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Úgy meg, hogy nem vagy török állampolgár ne tudom egyáltalán törvényesnek veszik egy a házasságotokat ottani részről, mert hogy Magyarországon annak vették az egy dolog...
2020. okt. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
A török törvények egészen mások mint a magyarok, ezért szerintem ottani szakembertől kéne segítséget kérned, mert hogy itthon mi törvényes és mi nem, az egy másik országra nem biztos, hogy ugyanúgy vonatkozik, sőt...
2020. okt. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 Pedig áthatja a kérdést a szerelem. Na nem a török bácsi, hanem inkább a pénze iránt :D


Kérdező, ha Törökországban éltek, akkor ezt a kérdést ott kéne feltenni (nagykövetségen pl), nem hiszem, hogy itt bárki jártas a török jogrendszerben.

2020. okt. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Törökország amúgy nem arról híres, hogy sokat adnának a nők jogaira. Lehet elhajtották már jó pár hivatalból a kérdezőt, azért itt érdeklődik.
2020. okt. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Magyar törvények szerint minden amit a férjed a házasságba hozott, az az övé. Amit innentől szereztek, az pedig közös (egy-két speciális esetet levéve).


Öröklés szempontjából - ha a férjed itt él életvitelszerűen - akkor a magyar törvények az irányadóak, tehát egyenlő arányban örökölhetnek a gyerekek, teljesen mindegy, hogy házasok voltak-e a másik nővel. Azonban ha a férjed végrendelkezik, hogy a török törvények szerint menjen az öröklés, akkor úgy fogják lefolytatni.

2020. okt. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, most olvasom alaposabban, ha Törökországban éltek, akkor az ottani törvények az érvényesek az öröklésre.
2020. okt. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a gyereket sajnálom hogy ilyen anyja van.

Kérdező ne is álmodozz hogy valamit is megszerzel ettől a férfitól.

2020. okt. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mikor válsz ?
2020. okt. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!