Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék ebben az esetben?...

Mit tehetnék ebben az esetben? (külföldi munkavállalás)

Figyelt kérdés

[link]

Ezen az oldalon azt olvasom hogy lehetséges nyelvtudás nélkül munkát vállalni Németországban de megvannak a veszélyei.

Engem az a veszély érdekelne ha tegyük fel elvállaltam Németországba egy olyan munkát amihez nem kell nyelvtudás, a munkaszerződést aláírtam már és abban azt írja hogy kifizet x összeget egy hónapban. De mit lehetne tenni ha már dolgoztam 1 hónapot de nem fizet?

Hogyan lehetne a munkaadót beperelni?

Ismétlem semmilyen nyelvet sem tudok!



2016. jan. 21. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerződésben mi áll, nincs valami bekezdés, hogy ekkor meg ekkor fizet?
2016. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem történt meg! Csak azért érdekel ha esetleg később ez megtörténne velem tudjam mit csináljak! De tegyük fel részletesen minden le van írva, még az időpont is! Tehát tényleg minden és akkor nem fizet.
2016. jan. 21. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha németországi munkáltató adja a fizetést, akkor érdemes egy ügyvédet felkeresni, ma már rengeteg magyar-német ügyvédi iroda van így hozzájuk érdemes fordulni, ők pontosan megtudják mondani, hogy mi a megfelelő jogi lépés.
2016. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni, pereskedni lehet, de arra meg nincs penzed.
2016. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezert ne dolgozzon kulfoldon az aki nem tud semmilyen nyelvet. Vagy ha mar mindenaron, akkor olyan kozvetito irodan at, aki ilyenkor meg tudja tenni a megfelelo lepeseket.


Egyebkent tenni ugyanazt kell mint itthon: tanukat keresel (munkatarsak), lepapirozni hogy dolgoztal, bejartal, ami munkat vegeztel (pl emailek amin utasitasok feladatok jottek, jelenleti iv ha van), ezeket osszegyujtod aztan irany az ottani munkaugyi birosag, vagy bemesz a polgarmesteri hivatalba es rakerdezel hogy hol vannak jogsegely szolgaltatasok.


Nemeteknel is vannak kispenzu melosok akiknek nincs penzuk pereskedni, biztos hogy van ilyesmire jogsegely.

2016. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!