Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit feljelentek a...

Ha valakit feljelentek a szerzői jogaim megsértéséért, nekem kell képviselnem a vádat? Vagy hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Életemben nem jelentettem fel senkit és engem sem jelentettek fel. Lényeg, hogy a kis családi cégünk weblapját és logóját pofátlanul lenyúlta egy netes rádió. Benne van a cégünk nevében az "FM" mivel fejér megyéről van szó. A forráskódban rakat dolog van, amit elrejtettem a sajátunkban. Kommentek, stb. Ezeket ott viszont láttam. Írtam kulturált hangnemben nekik de semmi válasz. Nagyon sok munkám van benne, ezért gondoltam, hogy lépnem kellene. Amúgy sem az Artisjus, nem az NMHH nem tudnak róluk, szóval már itt bukhat a dolog részükről. Egyik ügyfelünk jelezte a dolgot amúgy.


(nem vagyok wamzer, de a szép szó nem segített)



2020. okt. 6. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress meg szerzői jogi ügyvédet vagy szabadalmi ügyvivői irodát, ilyen felszólításokkal vagy peres eljárással ők foglalkoznak. Majd ők intézik neked az ügyet és ha nyersz akkor az iroda költségét is a másik félnek kell fizetni, ez meg aránylag triviális esetnek tűnik így.


De egy kis cég felszólítására úgyse fognak reagálni, valószínűleg nem is felel meg a felszólító levél kritériumának, ahogy jelezted nekik a problémát.

2020. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha levédettétek a logót, akkor a védjegybitorlás, ami bűncselekmény, így rendőrségi feljelentés.

Ha nem, akkor szerzői jog, ügyvéd és polgári per.


Weblap lenyúlását pontosan hogyan érted?

2020. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A védjegybitorlás miatt is bíróságnál kell benyújtani a keresetet, nem rendőrségi ügy.
2020. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Írja a ProArt-nak, ők küldenek egy szép levelet az internet-szolgáltatójának, akik majd hivatalos úton értesítik. Ők pár kattintással kinyomozzák, hogy milyen IP címen megy az adás. Az ilyen netrádiók 90%át amatőr 15-17 éves Pistikék csinálják, sokszor lenyúlva másik rádió nevét, vagy megtévesztően hasonlót használnak. Az utóbbi években a ProART és az NMHH is elkezdtek fellépni ellenük.
2020. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!