Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook-os megosztásokból...

Facebook-os megosztásokból születhet feljelentés személyi jogok megsértése vádjával? (lent kifejtve bővebben)

Figyelt kérdés
Egy volt kollégámról, vagyis jobbanmondva annak bojler autójáról osztottam meg egy NYILVÁNOS képet egy csoporton belül, had röhögjenek. Semmiféle pocskondiázás semmi nem szerepelt a képen. A neve(a megosztóé) szerepelt illetve a rendszám. Ezzel sértettem meg bármilyen jogát is?

2018. máj. 3. 12:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Elméletileg feljelentett engem.
2018. máj. 3. 12:47
 2/2 anonim válasza:

Húzós, elvileg mivel nyilvános a kép, ezért nem tehet semmit.

Személyes adattal való visszaélés lenne, ha nem lenne nyilvános.

Bár egyszer volt, hogy feljelentett négy haragosom, mivel a facebookján készült tábori képet kiragasztgattam :D

Nem lett belőle semmi, de hozzáteszem, hogy már ismerték őket jól a rendőrségen (és a rendőrök jót nevettek).


Szóval ha fel is jelent, és nem mondják hogy bocsi nyilvános volt, akkor max elhúzódik pár évig, és ennyi.


ui.: Mi az a "bojler autó"? :D

2018. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!