Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bírókat miért nem lehet...

A bírókat miért nem lehet telefonon elérni?

Figyelt kérdés

A bíróság leírta az idézés hátuljára, hogy az üggyel kapcsolatban felvilágosítást lehet kérni személyesen az irodában, ha van ügyfélkapu ott, és távbeszélőn az ügyszámra hivatkozva.


A Békéscsabai Járásbíróságon csak kedden és csütörtöki nap vannak tárgyalások, azaz hétfő, szerda, péntek nincsenek, de biztos, hogy bent vannak a bírák, csak gondolom van mindenkinek egy irodája és ott vannak.


Ma délelőtt felhívtam a bíróságot, kérdeztem valamit, meg is kaptam a választ, amit tudni szerettem volna, valamint lett volna egy másik kérdésem, de arra nem tudott az irodai dolgozó nő válaszolni, azt mondta, hogy ezt majd a bíróval kell megbeszélni. Kértem volna a bírót, hogy kapcsolják, de azt mondta a nő, hogy a bírókat telefonon nem lehet kapcsolni, elérni. Csak a büntető irodát lehet és az ottlévőkk tudok távbeszélőn beszélni. Egyébként az ügyészséget is felhívtam egyszer, kértem volna az ügyészt, de ott is ugyanaz volt, hogy nem lehet az ügyésszel telefonon beszélni csak a titkárnői irodával.


Mi miatt van, miért van az, hogy telefonon nem lehet elérni a bírókat, velük telefonon sehogy sem tudok beszélni?

Erre van szabály?


Se ügyésszel, se bíróval nem lehet csak a tárgyalóban.

Viszont rendőrségen mindig is lehetett, hogy közvetlen a nyomozót el lehetett telefonon érni, ott nincs ez a "nem lehet telefonon elérni", ott a titkársággal is lehetett meg a nyomozóval is, ha akartam.



2020. okt. 9. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne befolyásold őket gondolom...
2020. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól nézne ki, ha ilyen levikékből hívna fel 20 egy nap...
2020. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bíró az ügyfelekkel a tárgyaláson tárgyal.
2020. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet beszélni a bírókkal is. Természetesen olyan kérdésben, amit meg lehet neki válaszolni. Amit nem válaszolhat meg, azt úgysem fogja. Viszont olyan kérdést, amit nem tud egy irodai dolgozó megválaszolni neked, akkor az valami joggal kapcsolatos és ebben az esetben egyébként nem a bíróval kell beszélni, hanem egy ügyvéddel. Mert a bírónak nem az a dolga, hogy téged jogilag felvilágosítson, hanem hogy megfelelő bírósági eljárást és döntést biztosítson a számodra a jogok és eljárásjogi szabályok betartásával. Természetesen a tárgyaláson is tehetsz fel kérdést, de amit nem válaszolhat meg jogilag, azt ott sem fogja megválaszolni neked.
2020. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!