Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom elérni távolról...

Hogyan tudom elérni távolról a telefonom utolsó vagy akár jelenlegi GPS adatokat?

Figyelt kérdés
Olyan esetekben mint mondjuk elhagynám vagy ellopják.

2020. aug. 11. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha be volt kapcsolva a helymeghatározás: [link]


Egyéb esetben ha be van kapcsolva a telefon és még benne van a SIM, akkor a szolgáltató le tudja kérni a hatóság kérésére, hogy melyik cellában tartózkodik a készülék - azonban ez (tudomásom szerint) akár egy ~30 km-es kör is lehet, városban lehetetlen így beazonosítani egy telefont.

2020. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehát android esetében kell:

felvett gugli fiók a készüléken

engedélyezett gps vétel

aktív mobilinternet

Ha ezek megvannak, akkor a fentebbi oldalon belépsz az említett gugli fiókkal és meg lehet határozni a helyet, megcsörgetni vagy zárolni a készüléket.

Ha ezekből valami hiányzik, akkor nem lesz helyzetmeghatározás.

Szifonnál hasonló a helyzet.

2020. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es! Internet is szükséges a linkhez...Ha nincs bekapcsolva az internet a telefonon, akkor annyi.

Elég sok a ~30km-es kör.


Nekem olyan dolog kell, ahol ha a GPS-em be volt kapcsolva, akkor az utolsó GPS adatot meg tudom tekinteni. Ha pl. valaki megtalálta a telefonom és elvitte magával mondjuk Kecskemétre, de közben nem kapcsolta ki és még nem tudott bejutni a telefonomba, akkor lenne esély, hogy megtaláljam.

A GPS-hez nem kell internet kapcsolat, akkor miért ne lehetne lekérni a GPS adatokat? Hiszen, ha be van kapcsolva, akkor van GPS adat és nem érdekel senkit, hogy nincs internet - azazl, hogy nincs az, ami nem is szükséges.


Úgy gondolom, hogy nem a google rendszeren keresztül fogom megtalálni a megoldást.

2020. aug. 12. 13:09
 4/6 savanyújóska ***** válasza:
Amit te leírsz azért nem működik, mert a GPS nem úgy működik, mint a mobilnet, hogy oda-vissza megy az aadat, és azt valahonnan te majd eléred, hanem a telefon egyszerűen érzékeli a GPS (Glonass, Galilei, etc.) műholdak által kibocsátott jeleket, és ha van legalább 4, akkor a lakossági pontossággal megmondja, hol vagy, és milyen magasan. Ezt az adatot viszont a GPS műholdak nem tudják, és nem is érdekli őket, nekik elég, ha sugároznak, ezért kell a mobilnet is. (Amire viszont teljesen jó a Google megoldása is.)
2020. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem már.

Viszont láttam olyan GPS-készülékeket (tehát nem telefon, csak GPS), amik eltárolták interneten az adatokat és később vissza tudtad nézni az útvonalad. Ilyet lehet telefonon csinálni? Persze ehhez kell internet, értem.

2020. aug. 26. 11:09
 6/6 savanyújóska ***** válasza:
Igen, ez már teljesen más, ezt a program intézi, és ehhez valóban net sem kell, mert egyszerűen lementi hol voltál az adott időpontokban a GPS szerint. (Amit menthetne egyébként telefonra is.) Amihez net kell, az az, hogy a térképet le/betöltsd hozzá, amúgy megy offline is. Sok program tud ilyet, túrások, fitnessappok (pl. Runtastic, Strava), illetve gondolom van külön GPS logger is, ami csak a nyers útvonaladatokat menti ki. (Ennek amúgy szabványos fájltípusa is van, a GPX.)
2020. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!