Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon ha valaki...

Neurotech kérdése:

Magyarországon ha valaki koszorút küld a haragosának az fenyegetésnek számít? Ütközik törvénybe? És ha névtelen a küldő?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért? Koszorút akarsz küldeni az ellenfelednek? Vagy neked küldtek? Egyébként nem csinálnak ilyenből ügyet, hacsak nem valami nagyon fenyegető írás mellé csatolva küldik, vagy a levél nem nagyon morbid/fenyegető, vagy a küldője nem olyan, aki gyanús vagy priusza van (gondolok itt a büntetett előéletre, a felfüggesztetett szabadságvesztésre, vagy más zűrös ügyire). Ha nagyon sarkítunk mondhatjuk fenyegetőzésnek, de küldheti gúnyból is, semmi komoly szándékkal, vagy egyszerűen (ha nincs a levélen név) lehet, hogy rossz helyre vitték ki vagy csak egyszerűen egy koszorút küldött (én sem rögtön arra asszociáltam, amire te gondolsz). Szerintem, ha egy üres dobozban, van egy koszorú, ezért még önmagában nem bűn, természetesen, ha van még valami más melléklet is, vagy esetleg azonosítható, az még felvethet egyéb büntetőjogi és bírósági kérdéseket.
2020. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok kuldeni 😅 most talaltam ra a camorra sorozatra es volt ilyen jelenet. Kivancsi vagyok h nalunk hogy reagalna ra egy atlag ember vslamint a rendorseg. Mert azert en mindket végletet eltudnam kepzelni.
2020. okt. 12. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvinném az anyja sírjára. Kedvességből.
2020. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!