Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, hová fordulhatok,...

Mit tehetek, hová fordulhatok, ha a közös képviselő nem foglalkozik a kérésemmel?

Figyelt kérdés

A tetőn található csapadék elvezető csőről van szó, illetve annak hiányáról. Szóban kaptam ígéretet, többször is, hogy a tető felújítással együtt azt is pótolják, de most kiderült, hogy a tetőt már megcsinálták, de a vízelvezetést nem, és az eső még mindig az én erkélyemre esik. A ház többi részén rendben megvan ez a cső, csak felettünk nincs.


Már raktunk fel az erkélyre egy plexit, hogy ne follyon be a víz, de ez sem megoldás, mert ha esik, akkor olyan hangosan kopog, hogy éjszaka nem lehet tőle aludni, főleg nyáron, nyitott ablaknál. Szomszédot is zavarta, meg engem is, tehát ezt leszedtük, és most ismét ott vagyok, ahol az elején.

Mit tegyek, hogy a képviselő megcsináltassa a normális vízelvezetést?



2020. okt. 13. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy addig nem fizetek közös költséget amíg nem csinálják meg. Qurva bosszantó ez ahogy leírtad.
2020. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne te szólj neki, hanem többen, több lakóval. Közgyűlésen, lakógyűlésen fel kell vetetni a napirendi pontok közé és szavazni kell róla, akkor kötelező lesz foglalkoznia vele.
2020. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az idén volt lakógyűlés, amikor szavazni kellett a tetőről, akkor szóltam, hogy ezt is tegyük hozzá. Persze, a nagyokos nyugdíjas szomszédnak bele kellett szólni, hogy szerinte nem olyan jó az a cső, mert akkor is bever az eső az erkélyre, és mire reagáltam volna, hogy én nem az esőről beszélek, hanem a tetőről lezúduló vízről, már a többi szomszéd is belebeszélt, és elvitték másfelé a témát. Azt, nem tudom, hogy belevették-e a jegyzőkönyvbe, mert azt nem láttam, de gyanítom, hogy nem, mert a közös képviselő másról kezdett beszélni. A következő lakógyűlés csak jövőre lesz valamikor.
2020. okt. 13. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Következő lakógyűlés akkor lesz, amikorra összehivatod.

Ahol közlöd, hogy birtokvédelmi eljárást indítasz minden tulaj ellen, aki leszavazza

2020. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A problémád forrásA BIZONYOSSÁGGAL ABBAN GYÖKEREZIK, HOGY A KÖZÖS KÉPVIZELŐT VALAMI HATALOMMAL FELRUHÁZOTT HATÓSÁGI SZEMÉLYKÉNT KÉPZELED EL.


Valójában ő egy üzleti szolgáltató, akit a társasház albetéteinek tulajdonosai vállakozóként azzal bíznak meg, hogy a közös akarattal meghozott döntéseiknek érvényt szerezzen, szervezőként aktívan részt vállaljon a döntésben megfogalmazott cél kivitelezésében, ezzel munkát vegyen le a tulajdonosok válláról. Ha a közgyűlés nem elég pontosan határozta meg a jegyzőkönyvben, hogy mi a megvalósítandó cél, milyen költségkeretben, ... akkor a közös képvizelőn nem érdemes számonkérni az egyénileg gondolatban elképzelt, de közös akarattal írásba nem fektetett minőséget és mennyiséget.

2022. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

NAGYON OKOS HOZZÁSZÓLÁS DE NE ERŐLKÖDJ, MERT NEM TUDHATOD, HOGY ÉN MIT KÉPZELEK EL, ÉS MIT NEM, TALÁLGATNI MEG NEM ÉRDEMES.

EGYÉBKÉNT TÉVEDSZ. NEM VAGYOK HÜLYE, TUDOM, HOGY MI AZ HOGY KÖZÖS KÉPVISELŐ.


De én azt gondolom, hogy a társasház tető és csapadékelvezetés javításának a megszervezése/megrendelése igenis a közös képviselő feladata, akkor is, ha ez nincs külön leírva. A lift és egyéb közös helyiségeknek a karbantartását (illetve annak megszervezését) is ő végzi. Úgy gondolom, a tető is a társasházhoz tartozik. És ha a tetőről hiányzik az egyik csapadék elvezető cső a 8 közül, akkor a közös képviselőnek kell intézkednie arról, hogy pótolják azt.


Egyébként nem tudom, feltűnt-e neked, hogy ez egy 2 éves kérdés.


Már régen megoldódott az ügy.

2022. febr. 15. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Örökzöld téma, mindegy hány éves a kérdés.


Abban továbbra is következetesen tévedsz, hogy a közös képvizelőtől vársz önálló megoldást egy-egy adódó problémára. A döntés mindig az albetét tulajdonosoké, a k.k. azt hajtja végre, amire konkrétan utasítják a tulajok a közgyűlési határozatokban.


A javítások, karbantartások pénzbe kerülnek, abból pedig jellemzően a közös társasházi "kasszában" nem áll rendelkezésre az igényeknek megfelelő kivitelezéshez a forrás.

2022. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megcsináltatta a ház a hibát?
2022. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!