Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez fordulhatok, ha a közös...

Kihez fordulhatok, ha a közös képviselő jogtalanul jár el? A társasházunkban illetéktelenül le- és felszerelik a vízórákat, amint bármilyen tartozás mutatkozik a közös képviselő felé. Mit tehetünk ellene? Kihez fordulhatunk?

Figyelt kérdés
Nem vízszámla, hanem összességében bármilyen tartozásnál így járnak el. A társasházunkban 570 lakás van, és tudomásom szerint rendszeresen 10-30 lakásnál rongálják így a vízórákat. A Vízművek szerint ez jogtalan, de hol jelenthetem be a közös képviselő tevékenységét? Hogyan lehetne őket erről leszoktatni?Mit tehetünk ellene?

2012. aug. 22. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

össze kell hívatni a közgyűlést

és ott határozatban rögzíteni a döntést

mert a döntés joga a közösségé

és nem a k.képviselőé


nem kell beengedni kképviselőt

össze kell fogni ellene

de nem csak dumálni kell

2012. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk ez nem megy, 570 lakás van, egy ekkora mammutháznál sosem jutunk döntésre, mert túl sok a vélemény :s
2012. aug. 23. 00:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki a közösség rovására nem fizet, azt deresre kéne húzni, csak sajnos a törvény ezt nem teszi lehetővé. Ha így nézzük, megússzátok egy kis aszállyal. Nem lesz ettől még okosabb a kk, de nem is tud sok okosabbat lépni, legálisan meg főleg nem. Jelentsd fel egyébként, nem tudom mi más jár illetéktelen leszerelgetésért! A vízműnek is lenne pár szava hozzá, mert nekik kiesik egy-egy bevételforrásuk. Ők azért behajtják előbb-utóbb, ha másképp nem, hát lekötnek a hálózatról... Talán szeretnék is, ha ez megmaradna az ő privilégiumuknak, nem? Megjegyzem, az óra nem a tied, nem a közösségé, nem is a közös képviselőé, hanem a szolgáltatóé. Ők sebtiben feljelentik az arcot. Nem is értem, miért kérded? :)
2012. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na most itt több dolog van... 1. a kk valami csoda folytán leszerel ha adott hónapban nem fizetsz határidőre, tehát türelmi idő 0 nap... ennek azért nem sok párja van az országban-szerintem. 2. a vízműveknek bejelentettem, szerintük jogtalan, de ők ebben lépést nem tudnak tenni, azt kérték, hogy forduljak a rendőrséghez. 3. a vízóra az a lakástulajdonos tulajdona. nem a közösségé, nem a vízműveké, sem senki másé, a lakástulajdonosé kizárólag. 4. a kk-nek ennél sokkal több joga van, mint gondolod, mert ha törvénysértést követ el, szankciók nem illetik őket. ez szomorú. ha én magam szereltem volna le a szomszéd óráját mert nem fizette meg nekem a tartozását, akkor tuti már börtönben ülnék.


De én nem ilyen okoskodásokat szeretnék kérni h "fizessen időben a szemét lakó és örüljön h nem megússza aszállyal", hanem az, hogy a törvénysértések és jogsértések ellen hol lehetne még fellépni a rendőrségen kívül. Az arjon akinek építő jellegű javaslata van erre, vagy esetleg már valami tapasztalata!

2012. aug. 30. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!