Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok magánindítványos ügy...

Tudok magánindítványos ügy miatt feljelentést tenni a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Telefonon életveszélyesen megfenyegetett egy ismerős, nincs hangfelvétel, de a rendőrség a magyar telekomtól le tudja kérni, hogy xy-be ez és erre a számon megfenyegetett. Nem engem hívott fel, hanem a testvéremet, ő kihangosította és hallottam. Az időintervallumot tudom mondani, hogy mikor hívta fel az öcsémet.

2020. okt. 15. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Folosleges ... amig nem tortenik semmi es nincs is bizonyitek, a rendorseg nem igen fog foglalkozni a dologgal.


Fenyegetes, ragalmazas, veszekedes … napjában tobbszaz ilyen lehet, a rendorseg nem foglalkozik ilyen piszlicsare ügyekkel.

2020. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltató nem készít felvételt a beszélgetésről.

Max annyit tudsz bizonyítani, hogy x számról felhívtak abban az időpontban.


A feljelentést követő nyomozást le fogják zárni bűncselekmény hiányában.

Viszont ha később fizikailag is történik valami, akkor tudsz hivatkozni arra, hogy ebben az ügyben már volt eset. Hamarabb kaphatsz így távoltartási végzést.

2020. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy #2 írta, most semmi nem lesz belőle, mert nem tudod bizonyítani. Éppen úgy állíthatod, hogy az illető közölte veled telefonon, hogy el fogja lopni a Lánchidat, ez csak egy állítás marad.

Ellenben ha most feljelentést teszel, annak nyoma lesz és később hivatkozhatsz rá. Én javaslom, hogy akkor is menj el és tegyél bejelentést, ha most semmi nem lesz belőle. Ha pontosan elmondod az ügyet a rendőröknek, akkor esetleg tudnak annyit segíteni, hogy felkeresik az illetőt vagy felhívják legalább, és abból tudni fogja, hogy tudnak a fenyegetésről - ezért nem fog tenni semmi többet. Vagyis tegyél bejelentést és kérd a segítségüket ebben. Ne azt hogy lecsukják, hanem hogy segítsenek elkerülni hogy tényleg baj történjen.

2020. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!