Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fenyegetés és a zaklatás...

A fenyegetés és a zaklatás magánindítványra üldözendő cselekménynek számít?

Figyelt kérdés
Mondjuk bejelentést teszek az exem ellen,mert kaptam tőle 30 db sms-t, és ebből az egyikben azt írja reméli majd jól megvernek. Ez marad bejelentés,tudomásul veszik,és akkor veszik elő,ha ne adj Isten történik velem valami,vagy hivatalból indíthatnak eljárást?

2017. jún. 19. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A reméli, hogy jól megvernek melyik büntetőjogi tényállást meríti ki? Mert olyan, hogy "rosszakarás" nincs.
2017. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert a rendőr aki a jegyzőkönyvet felvette,azt mondta,lehet ,hogy hivatalból inditanak eljárást,lehet,hogy nem,majd meglárják.Ezt nem értem.Ugye az exem küldte az üzeneteket de ebből kb kettő három tartalmaz a fentiekben leirtan kívül olyat,hogy "megszivatlak" meg, hogy nem marad az adósom. Direkt csak bejelentést tettem,ha történne valami nem feljelentést.Akkor mi alapján mondta ezt a rendőr?
2017. jún. 19. 17:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudna valaki esetlek érdemben választ adni?
2017. jún. 19. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Magánindítványos a dolog hacsak nem indul ezzel összefüggésben nyomozás más bűncselekmény miatt ami viszont közvádas.nehezen hihető hogy a rendőr ne tudna különbséget tenni a magánindítványos és közvádas ügyek közt szóval nem figyeltél oda mit mondott pontosan
2017. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy vidéki rendörségen tettem bejelentést az ügyben,de ő azt mondta,hogy be fogja vinni a leírtakat a központi rendőrségre,mert majd ott döntik el mi lesz az üggyel és szó szerint azt mondta amit leírtam.
2017. jún. 19. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezik teszel e magánindítványt aztán ha igen górcső alá veszik az írtakat
2017. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. jún. 19. 21:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ugye feljelentettem az illetőt.Mennyi időn belül hívnak fel,hogy akarok e magánindítványt tenni az ügyben? Vagy már azzal elinditottam a magáninditványt,hogy feljelentettem?
2017. jún. 20. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Magánindítvány nélkül nem teljes ez a feljelentés,kibiztosítatlan fegyver.legkésőbb az ügyész ztasítja a rendőrt.de a magánindítványnak nincs kötött formaisága, egy nyilatkozat amiből az derül ki hogy az illető felelősségrevonását akarod.nem kell külön megcimkézni hogy ez akkor magánindítvány
2017. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!