Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okiratot hamisítottam amivel...

Okiratot hamisítottam amivel a MÁV- nak 1800 Ft kárt okoztam volna ha le nem bukok. A bíróságon figyelembe veszik-e az okozott kár (okozhatott kár )összegét a bünt. kiszabásakor??

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs jelentősége.


Btk. 345. § "Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot felhasznál, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Nincsenek fokozatok, mint egyes tételeknél, hogy kis értékre elkövetett vagy nagy értékre elkövetett. Itt magát a cselekményt bünteti a jog, a bíró dolga eldönteni, hogy az egyéb súlyosbító vagy enyhítő körülmények függvényében mennyire közelítsen a büntetés a kiszabható maximumhoz.

2020. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez két külön dolog.

egyrészt van egy hamisítás, ami önmagában is büntetendő. ha az ég adta egy világon semmire sem használod, akkor is.

másrészt van az, amire használtad, ami lehet pl. csalás.

az utóbbinál lehet fontos az, hogy mennyi kárt okoztál (volna), az előbbinél nem.

2020. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönet!
2020. okt. 20. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy pontosan mi történt, mert valószínű, hogy halmazat is szóba jöhet, vagyis több bűncselekményt is elkövettél egy cselekménnyel.
2020. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!