Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szülőnek meddig kötelesség...

Egy szülőnek meddig kötelessége eltartania, szállást biztosítania munkakerülő, ill. néha dolgozó, de magát eltartani képtelen gyerekének? Van jogi lehetőség hogy kirakja a lakásából? Ha eladom a lakásom és külföldön bérlek megszabadulhatok tőle?

Figyelt kérdés

#felnőtt gyerek eltartása
2020. okt. 20. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan véve nagykorúságáig, de aki ezt tartja szerintem embertelen. Ezért nem kell külföldre menekülnöd. Kié a lakás? A lakástulajdonos határozza meg, hogy ki lakhat ott és milyen feltételekkel.

Azért előtte illenék szólni, hogy ha nem tesz eleget, bizonyos követelményeknek, akkor akár ki is fogod őt paterolni. Írd le, hogy milyen elvárásaid vannak vele szemben, és akkor lakhat ott, és ha nem teljesíti ezt x határidőn belül, akkor mehet máshova.

Mondjuk, azért vedd figyelembe, hogy a covid miatt elég sok a munkanélküli, vagyis nehéz állást találni, és hogy hamarosan itt a tél. Ha hajléktalant csinálsz belőle, akkor aztán soha nem fog munkát találni.


Egyébként nem számonkérősen, hanem úgy normálisan próbáltál-e már vele beszélni, hogy mi akadályozza a munkavállalásban? Hátha csak annyi, hogy nem tudja, hogyan kell állást keresni, vagy ilyesmi, és akkor segíteni kell valami ilyen jellegű tanfolyamot keresni, esetleg normális ruha, amiben állásinterjúra mehet, tanfolyam...

Lehet, hogy tényleg arról van szó, hogy csupán ingyenélő, de lehet, hogy tele van szorongással, tehetetlen, és valahol megrekedt, és segítségre szorul. Az utóbbi esetben a kitoloncolás halálra ítélés, hiszen amúgy is elég nehéz neki is, neked is, és segítségre szorul.

Persze ha arról van szó, hogy pl. drogozik, akkor bizony választás elé kell állítani: vagy elvonó, stb. vagy pincében, garázsban, stb. lakhat, mint egy patkány, mert nem retteghetsz és nem támogatod a függőségét.

2020. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem kifejezetten Covid probléma egy harmincas fiatalember munkához és videójátékokhoz való hozzáállása.

Ha nem tudja eltartani magát, nem tud egy bútort, autót megvenni menjen.

Ekkor még nem említettem a johnny walker és egyéb piáimat, amit magamnak vettem.

2020. okt. 20. 14:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az kerül szóba, hogy mi a szülő kötelessége, akkor nagy a baj. A szülő felneveli a gyermekét, ha nincs rendkívüli helyzet (kisgyermekkori trauma, szellemi betegség), akkor az bizony olyan lesz, amilyennek nevelték. Probléma esetén a szülőnek nem joga, hanem megbeszélni valója van. És szélsőséges esetben elképzelhető, hogy a szülő közli, édes gyerekem, tovább nem tartalak el, keress lakást munkát magadnak. Ez azonban már az egész családot érintő társadalmi probléma.
2020. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Summás válasz. Köszönöm a kritikát.

Olvastad az "Amaerikai Tragédia"-t?

Három gyerek van. Kettővel nincs gond.

2020. okt. 20. 15:11
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Nehéz a mai világban egy fiatalnak megélnie. Én is még anyámékkal élek 32 éves koromra és én is sokat gamelek, mert most nincs munk a a kovid miatt. Mégis mit tudjon az ember tenni, ha válság van? Örüljön meg?
2020. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A kérdés: Van-e jogi lehetőség hogy kirakni a gyereket a lakásából?

Gondoltam esetleg egy joghoz értő, vagy hasonló szituáción átesett ember válaszol.

Jogismeret nélküli Manci néni okoskodása a nevelésről nem válasz a kérdésre.

2020. okt. 20. 15:16
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Nincsen lehetőség. Ma már van szülő,gyerek,családtag tartás. Így gondoskodnod kell arról akit megnemzettél, megszültél. Én ugyan nem értek hozzá, de szerintem ez így van
2020. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

15:13

Másik két gyerekem ilyen idős korában saját házban lakott. Ők nem "gameltek"

Nem érdekelnek egy harmincas ember kifogásai miért nincs autója, lakása, munkája. Nem érdekel miért az én piámat issza. Game Over Takarodó. Saját Láb.

2020. okt. 20. 15:21
 9/19 A kérdező kommentje:

15:16

Ezt olvastam. Tudtommal nem vonatkozik egy egészséges munkaképes emberre.

Nem mondhatom, hogy holnaptól nem dolgozom mivel nincs kedvem, lehetőségem ezért a gyerekeim segítsenek anyagilag.

2020. okt. 20. 15:24
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Roppant egyszeru … eloszor is osszepakolod a gyerek osszes cuccat es lerakod valami raktarba … utana lesetalsz a kozeli ezermester boltba es veszel egy ajtozarat ... ha hazaértél kicseréled a zarat es kesz is. Ha hazajon a gyerek az ajto alatt kidughatsz egy cetlit amin annak a raktarnak van az elerhetosege ahol a cuccait megtalalja.
2020. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!