Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai lehetnek egy...

Milyen jogai lehetnek egy munkakerülő alkoholistának ha még bejelentett munkahelye sincs?

Figyelt kérdés
Anyukám hét évvel ezelőtt ismerkedett össze ezzel a férfival. Lett egy közös gyermekük. A férfi a hét év alatt mindössze egy éves munkaviszonnyal rendelkezik. Anyukám besokallt hogy nem dolgozik így kimondta a vegszot de a férfi kereskedéssel fenyegetőzik. Mit gondoltok van valami esélye?

2018. márc. 1. 18:45
1 2
 1/14 Gál Zoé ***** válasza:
100%
Fizethet gyerektartást, ha lesz bejelentett állása. A gyerekhez nem lesz joga, de gondolom ezt nem is fogja bánni.
2018. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kereskedéssel fenyegetőzik?
2018. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Pereskedést akartam írni de a telefonom nem..:D

Az a lényeg hogy anyukám szeretné eladni a házat. És ezért akár pereskedni a férfi de mégcsak élettársi kapcsolat sincs bejelentve. Csak hogy hét év..

2018. márc. 1. 19:44
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha a ház édesanyádé volt és nem közösen vették, akkor a férfinak nincs köze hozzá.
2018. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kovpet ***** válasza:
Sok irreleváns információt leírtál, de a lényeget nem: kié a ház? Pontosan mit szeretne a tag elérni a pertől?
2018. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a fickó csak végső elkeseredésében próbál hülyeségekkel dobálózni, gyerekesen viselkedik. Miből fizetné a pert amit egyébként is elfog bukni?
2018. márc. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A ház teljes egészében anyukám neven van. Igen amugy én is így gondolom de szörnyű vele így egy fedél alatt maradni meg erre a rövid időre is.
2018. márc. 5. 07:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem apám alkoholista, szóval értem amit mondasz. A leggusztustalanabb helyzet, amikor téged is belepróbálnak ebbe az egészbe vonni, holott semmi közöd hozzá.
2018. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elég sok minden hiányzik. Kié a ház, házasok-e, ha igen mióta és milyen vagyon mozgások történtek a házasság megkötése óta. A munkahely léte vagy nem léte sok vizet nem zavar. Az meg, hogy milyen jogai vannak egy hülye kérdés. Olyan jogai vannak mint mindenki másnak, kérdés mennyire tudja ezeket érvényesíteni. Ennek megválaszolásához viszont kicsit többet kéne tudni a körülményekről. Az, hogy alkoholista és nincs munkája csek egy-egy körülmény ami nyilván nem az ő malmára hajtja a vizet és ha oda megy az első ügyvédhez ezt ő is tudni fogja. De ha mondjuk a házat ahol éltek a házasságkötés után szerezték és nincs házassági szerződés akkor az egy osztatlan közös tulajon beleértve minden vagyontárgyat amit a házasság alatt szereztek (kivéve a különvagyont). Ha nem házasok és csak az a cél, hogy elküldjétek otthonról és neki semmi tulajdonjoga nincs a házban akkor egész egyszerűen zárat kell cserélni amikor ő a krimóban van. Az ő saját cuccait meg kirakni a ház elé. Ha meg erőszakosan megpróbál bejutni akkor jöhet a rendörségi feljelentés meg a büntető per... Viszont ha van tulajdonrésze a házban vagy úgy szerepel mint házastárs vagy élettárs akkor más a helyzet..
2018. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A férfi be lett jelentve az anyukád házába?
2018. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!