Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vidéki kisvárosban élünk....

Vidéki kisvárosban élünk. Édesapám 1 éve elhunyt, édesanyám és én (a fia) vagyunk az örökösei. Az önkormányzat édesapámról, aki a város díszpolgára és aktív közéleti szereplője volt, kívánja elnevezni a helyi műv. házat. Mi a teendőnk?

Figyelt kérdés

A korábbiakban az önkormányzat már használta édesapám nevét, vele népszerűsítette pl egy rendezvényét és árult pl olyan pólót, amin édesapám neve és fotója található. A város a halott apám plakátjaival volt tele úgy, hogy erre nem adtunk engedélyt. Ebből ugye anyagi hasznuk is keletkezett úgy, hogy mi erre engedélyt nem adtunk, hozzánk még csak megkeresés sem érkezett. A történtek után úgy gondolom, hogy a műv.ház sem biztos, hogy a mi megkeresésünk után lesz átnevezve.


Kérdéseim:


mit tehetünk?

van-e joga bárkinek is az apám nevének használatára rajtunk, hozzátartozókon kívül?

egy intézmény elnevezése esetén tarthatunk-e igényt bárminemű anyagi juttatásra a név használatáért?

a beleegyezésünk nélkül lehet-e rendezvényt szervezni, tárgyakat árusítani apám nevére hivatkozva?

Köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 22. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Jézusom... A kampányos rész még oké, jogos, nade azért pénzt várnii, hogy róla nevezhessék el a művházat?! Te jó ég...

Inkább büszkének illene lenni!

2020. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez valami politikai ellentét lenne?
2020. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Büszke vagyok. De ha írsz egy dalt pl, azután is komoly jogdíjat fizetnek. Ha te nem élsz, akkor az örököseidnek.

Esetünkben miért jobb az, ha számunkra vadidegen embereknek származik anyagi hasznuk az apám nevében? Nem korrektebb, ha a saját családjának származik ebből bármilyen előnye?

2020. okt. 22. 21:20
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Nincs politikai ellentét, de tény, hogy az átadás, és egyéb dolgok a kampányidőszakra fognak esni.


(apám pártfüggetlen volt, de a jelenlegi városvezetés most megpróbálja meglovagolni a halálát)

2020. okt. 22. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabad a gazda.
2020. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazándiból nem egyértelmű,ahogy leírod a dolgot. Díszpolgár volt, tehát valami olyat tett,amivel ezt kivívta. Ha ez kapcsolható a későbbi rendezvényhez, vagy esetleg nonprofit,vagy valamilyen segélycélra ment a bevétel,akkor hagynám. Ha a bevételszerzés volt a cél (lehet hogy nem lehet könnyen megállapítani),akkor jelezném, hogy bocsi, de erre senki nem adott engedélyt. A műv házat hagynám, arra büszke lenni. Ha jól sejtem valamilyen előadóművész lehetett. Ha mondjuk egy emlékestet szerveztek a nevében,az még nem baj (szerintem), csak milyen alapon, üzleti,vagy caritatív?
2020. nov. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit az önkormányzat csinál az totál törvénytelen, ráadásul rettentően gusztustalan is. Szerintem kegyeletsértés, bár lehet, hogy előszőr szép szóval kellene próbálkoznod, és írni egy levelet, hogy nem szeretnéd, ha édesapád nevét használnák, mert nem tartod etikusnak, hogy azt anyagi haszonszerzésre, kampánycélra vagy bármilyen politikai célra felhasználnák, ezért kéred hogy a későbbiekben tartózkodjanak ezen tevékenységektől.
2020. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!