Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kellene tennem, h ebben a...

Mit kellene tennem, h ebben a helyzetben jól járjak? Röviden: Párom tesója az örökség után mindent meg akar szerezni.

Figyelt kérdés

A story a következő:

31 éves nő vagyok, élettási kapcsolatban vagyok a párommal és van egy másfél éves közös kisfiunk.

Párom tesójával (Nevezzük Edinának) és annak a fiával lakunk egy panel lakásban, a párommal (nevezzük Tamásnak) és a közös kisfiúnkkal. Szóval 5-en. De esténként Edina párja feljön aludni Edinához. Szóval sokan vagyunk...


Párom apukája és a második felesége (nem a párom anyukája) laknak abban a házban, amit Edina nyert egy önkormányzati pályázaton. Ezt ugye nem szabadna, mert Edinának kellene ott laknia, ha kiderülne, akkor elvennék azt a lakást...


Tamás apukája halála után, a második felesége (az özvegy) maradt az önkormányzati házban egyedül.

Tamás apukájának a halála után ugye volt hagyatéki tárgyalás. Azon a tárgyaláson osztoztak a testvérek mindenből, (4 tesó) és az özvegy. Amin osztoztak az az a lakás, ahol mi lakunk sokan.

Mindegyik tesói 1/5-öd részt kapott. Kivéve az Edinát,, mert ő 2/5-öt, mert az egyik tesója lemondott az Ő javára. Az özvegy erre a házra holtigtartó haszonélvezeti jogot kapott. De csak azért erre, mert papíron ő itt lakott, és a szerződés úgy szól h ahol lakott, abbn a lakásban kap haszonélvezeti jogot.

Aztán időközben kiderült, h az özvegy asszony, eltitkolt a hagyatéki tárgyaláson 4 millió forintot, és több millió forintnyi aranyat, ami Tamás apjáé volt. Mikor ez kiderült, Tamással nagyon kibuktunk. Edina csitítgatta Tamást, h ne rontson rá, azt mondta, h okosan kell megfogni a nőt, mert bukhat az Ő önkormányzati háza. Nem csináltunk semmit. Az Edina, meg annyiba is hagyta a dolgot, sumákolt sokáig, mi meg vártuk, mert az Edina azt mondta h ügyvédet fogad, h kiderítse hol a pénz és a sok arany. Teltek a hetek, mi meg egyre idegesebbek lettünk h nem történik semmi, mert meg lehetett volna játszani h ráborítjuk az asztalt, h tudunk mindenről és ha nem mond le a haszonélvezeti jogáról, és nem megy el, akkor feljelentjük. Ez lett volna szerintem a helyes. Edina erre azt mondta, h jajj, nem lehet ugysem kideríteni h hol a pénz és az arany...

Aztán a vége az lett, h a buzdításomra kénytelenek voltak a testvérek elmenni az özvegyhez, és Edinával az élen úgy egyeztek meg az özveggyel, h nem jelentik fel, ha lemond a haszonélvezeti jogról (vagy Edina kivásárolja az ő részét). Plusz, az Edina még azt is felajánlotta neki, h maradhat az ő házában, sőt be is jelenti őt oda, mint lakót, úgy h azt hazudja, h külföldre jár dolgozni, és fél h a házba betörnek. Most ott tart a dolog, h lemond az Özvegy, de marad abban a házban, mi meg nyomorgunk itt... Edina meg röhög a markában, mert jól jár.


Nekem ez az egész úgy jön le, h Edina mind a két lakást meg akarja szerezni magának.

Azt mondta, h ha a nő lemond a haszonélvezeti jogáról, akkor ő eltudja adni azt a lakást, amiben mi sokan lakunk, és mindenki kap 5 milió forintot (3 tesó) és mi vehetünk belőle egy házat. Jah 5 millából... Egyzserűbb lett volna onnan kipaterolni, azt megmaradt volna a két ház, mi meg költözhettünk volna. De nem, Edinának ez nem jó, ezért nem hagyta...


Felmerülnek bennem kérdések:

Nem lehet-e h Edina összejátszik az özveggyel és eltették a 4 millát meg az aranyakat?

Ebből Edina jö ki jól, neki megmarad az önkormányzati háza, meg még szerez 5 millát nem?

Mit tudnék tenni, h jól jöjjünk ki a dologból?


Tamásnak próbáltam elmagyarázni h mi lehet a háttérben, de én vagyok a rossz, fogjam be a számat, nekem semmi közöm hozzá. Jah, csak 1 szobába nyomorgunk 3-an... Mikor odaköltözhetnénk az ő házába, ő meg maradna itt. Megkérem Tamást h vegye fel hangfelvételre az egészet, de nem tette... Szerintem Edina meglátta h mit akar, és nem engedte neki...


Mit kellene tennem? Arra is gondoltam h megszivatom Edinát, és az esetet jelentem az önkormányzatnak, mármint h soha nem lakott ott.



2020. szept. 8. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól értem te nem vagy örökös szimplán más nyakán élsz, vagyis a parodnak igaza van semmi közöd az ő és a testvére örökségéhez az csak rá és testvérei tartozik.

1. Edina nyert egy pályázaton neked semmi közöd nem volt hozza, sőt igazából a parodnak se.

2. Amiben most laktok abban kereken 5 milliója van a parodnak neked semmi, amit megkaptok ha el ész adva, tehát nem letettek kisemmizve, forintra pontosan megkapjatok az örökséget.

3. Ha maradni akartok, ki fizethetitek a házat, ha nincs rá pénz akkor nem is értem a kérdést. Az nem a tied.

2020. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól járni nem fogsz, kérdező. Nem áldoztál semmit, nem is nyersz az ügyön semmit.
2020. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te hol vagy a sztoriban?

Én látok 1 apát (ez nem te vagy)ő az örökhagyót, 1 özvegyet (ha jól sejtem ez sem te vagy) és Tamást és Edinát (gondolom egyik sem vagy) akik örökösök.

Több szereplő nincs, csak az örökösök és az örökhagyó.

Edina nem játszotta ki a többi örököst, az eladás után megkapja a részét ami jár neki mindenki.

A plusz lakáshoz pedig igazából semmi közötök.

2020. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te akarsz jól járni?! Hát ez vicces.

Semmi közöd az élettársad örökségéhez! Még ha feleség lennél, sem járhatnál jól, de így....

Borzalmas egy nő lehetsz.


"Tamásnak próbáltam elmagyarázni h mi lehet a háttérben, de én vagyok a rossz, fogjam be a számat, nekem semmi közöm hozzá. Jah, csak 1 szobába nyomorgunk 3-an..."

Tudod, a munka csodákra képes. Elmentek szépen dolgozni, és akkor lesz pénzetek saját lakásra, és lám, nem kell tovább nyomorogni.

2020. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!