Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A napokban lesz egy rendőrségi...

Bambi400 kérdése:

A napokban lesz egy rendőrségi szembesítésem,gyanúsított ként hogyan zajlik egy szembesítés, kik lesznek jelen stb... A másik gyanúsítottnak ügyvédje van, nekem is kellene fogadnom egy ügyvédet? Vagy kötelesek ki rendelni egy ügyvédet?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Szembesites olyan mint amikor gyerek korodban "farkasszemeset" jatszottal … egy a lenyeg, nehogy elnevesd magad.
2020. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem terveztem, hogy elnevetem magam.. 😀
2020. okt. 28. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kötelező védő részvétele, akkor a nyomozóhatóság védő kirendeléséről nem határoz.


Be.

Kötelező védői részvétel az eljárásban

44. § A büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha

a) a bűncselekményre a törvény öt évig terjedő vagy ennél súlyosabb szabadságvesztés büntetés kiszabását rendeli,

b) a terhelt személyi szabadságot érintő kényszerintézkedés hatálya alatt áll, más ügyben letartóztatás, előzetes kényszergyógykezelés hatálya alatt áll, valamint ha szabadságvesztést, elzárást vagy javítóintézeti nevelést tölt,

c) a terhelt hallássérült, siketvak, vak, beszédfogyatékos, más okból kommunikációképtelen, vagy abban súlyos fokban korlátozott, továbbá - a beszámítási képességére tekintet nélkül - kóros elmeállapotú,

d) a terhelt a magyar nyelvet nem ismeri,

e) a terhelt egyéb okból nem képes személyesen védekezni,

f) a bíróság, az ügyészség, illetve a nyomozó hatóság a terhelt indítványára, vagy azért, mert azt egyéb okból szükségesnek tartotta, védőt rendelt ki,

g) e törvény erről külön rendelkezik.


Kirendelt védő

46. § (1) A bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság védő kirendeléséről határoz, ha a büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, és a terheltnek nincs meghatalmazott védője. A kirendelés alapján a védőként eljáró ügyvéd kijelölése az eljáró bíróság, ügyészség vagy nyomozó hatóság székhelye szerint illetékes területi ügyvédi kamara feladata.


Szembesítésnél a másik gyanúsítottal, sértettel szembesítenek.

A nyomozókat nem is az érdekli hogy mit mondasz, hanem az, hogy hogyan viselkedsz, mozdulataidból, hanghordozásodból leveszik, hogy tettes vagy-e vagy sem.


Lásd: A Katonai Biztonsági Hivatal Tudományos Tanácsának Kiadványa, 2007. 1. szám, 105-121. oldal (A REID Módszer alkalmazása a gyanúsítotti kihallgatások során)

[link]

2020. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valszod! 🥰

És hogyan fog zajlani a szembesítés?

Kérdéseket tesznek majd fel,amire válaszolni kell, vagy hogyan fog zajlani?


Én tudom magamról, hogy nem vagyok bűnös, csak kicsit izguloj, és őszintén szólva félek az egésztol...

Ezért erdeklődöm..

2020. okt. 28. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvassd el a 2017.évi xc törvény, be.211. szakaszát és megtalálod a választ.
2020. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Be.

A szembesítés

211. § (1) Ha a terheltek, a tanúk, illetve a terhelt és a tanú vallomásai egymással ellentétesek, a bíróság, az ügyészség vagy a nyomozó hatóság az ellentétet szükség esetén szembesítéssel tisztázza. A szembesítettek a vallomásukat egymással élőszóban közlik, ezután megengedhető, hogy a szembesítettek egymásnak kérdéseket tegyenek fel.

(2) Ha a tanú vagy a terhelt kímélete, vagy védelme ezt szükségessé teszi, a tanú, illetve a terhelt szembesítését mellőzni kell.


Egy kis útmutató:

[link]

2020. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2020. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bőven:

[link]


Szembesítés taktikája, 58. oldal (a szerző főügyész)

2020. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!