Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szembesítéskor felolvassák...

Zorró87 kérdése:

A szembesítéskor felolvassák a vallomásokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Keletkezett egy garázdasággal kapcsolatos ügyem ! Kis kakaskodás , semmi komolyabb! Lényeg , hogy a "sértett" azt állítja , hogy viperával neki támadtam és egy alkalommal megütöttem. Ehez képest az én fejemet húzták bucira ! Megvolt a kihallgatás ahol mint gyanúsított hallgattak ki garázdaság miatt ! Se vipera nincs se videó ( amit bánok mert az igazolna engem ) csak a "sértett" és az én vallomásom!


Nemsokára szembesítés és őszintén szólva be vagyok rezelve a fickótól és soha nem volt semmi ügyem ...... pötgetem az agyam az eseményeken de most egy részlet nem jut eszembe, amit a vallomásomban ugyan pontosan elmondtam!Maga a cselekmény igen , de időrendi sorrend nem ...... tehát , hogy milyen esemény után mi jött , nevezetesen az, hogy miután földre kerültem , felálltam , kaptam kettőt ököllel , majd védekezés képen megpróbáltam ütni de nem talált , ez után a hónaljamba fogtam a fejét , kicsúszott és harmadjára is megütött !

Nem emlékszem, hogy miután felálltam akkor akartam e ütni , vagy amikor kicsúszott a feje a szorításból ..... !


Nem tudom , hogy ez pl gond-e egyáltalán , vagy csak a tény számít , az időrend annyira nem ....



2018. jún. 2. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is üdvözöllek a magyar büntetőeljárások világában, ahol egy bűnöző szava szentírás, és nem szükséges semmiféle bizonyíték az elítéléshez. Másrészt tedd össze a két kezed, hogy nem próbálták (legalábbis egyelőre) súlyos testi sértés kísérletét rád húzni, mert a leírt gyanúsítási tényállás alapján megtehetnék. Nekem is volt több ilyen ügyem, amikor az én szavam állt szemben egy igen kétségbevonható hitelességű "tanú" állításával. Volt, hogy egy sittes cigány kamuzta be a bíróságnak, hogy ő bizonyisten nem akart megkéselni, én ok nélkül lőttem rá gázpisztollyal, és még ki is raboltam. Az ügyész már ráripakodott a tárgyaláson, hogy hazudozzon a jó édes anyjának (szó szerint!), ennek ellenére a bíró elfogadta a vallomását és elmarasztalt. Szerencsére csak pénzbírságra. Más esetben egy adósom próbálta bemesélni, hogy szétrugdostam a fejét a nyílt utcán, és annak ellenére hat évig mászkálhattam a bíróságra, hogy semmiféle sérülése nem volt, se tanú, se egy térfigyelős felvétel vagy valami. A végén már a Baleseti Intézet igazgatóját rángatta be a bíróság, hogy mondja már ki, hogy attól, hogy nem volt megsérülve, még lehet, hogy több alkalommal is fejbe rúgták. Ebben végül felmentettek, de éppen csak hogy.


Kérdésedre válaszolva, a szembesítésnek az a lényege, hogy a vallomásotokban húzódó ellentmondásokat feloldják. Igazából egy nevetséges eljárási mozzanat. Leültetnek titeket egymással szemben, mint az óvó néni a civakodó gyerekeket, és ünnepélyesen egymás szemébe kell mondanotok az állításaitokat. Ha egyikőtök sem változtat a vallomásán, akkor megállapítják, hogy ez nem vezetett eredményre, és minden megy tovább. A lényeg, hogy sem a rendőrség, sem az ügyészség nem fog tágítani attól, amit a nyomozás első percében kitaláltak, tehát ha őt nevezték ki sértettnek, akkor az is marad a jogerős ítéletig, akkor is, ha beismeri, hogy ő volt a támadó.


Ilyenkor egyébként az orvosszakértő szokott mindent eldönteni. Ha ő kitalálja, hogy igen, ez és ez a sérülés tipikus a viperaütésre, akkor meg leszel b...va és kész. És sajnos van számos olyan szakértő, akik mindig a vádat támasztják alá, akkor is, ha totál baromság.

2018. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A vicc , hogy semmilyen sérülése nem keletkezett illetve én ugyan tettem egy fenyegető mozdulatot amire ő lefújt cs-el ! Semmi nem volt nálam ! Ez után következtek a hátulról földre rántások , megütések ( sérelmemre ) stb.... 1 alkalommal fejbe rúgott vakon a földön , és 3 szor arcon ütött..... ! Neki semmilyen fizikai sérelme nem volt , mégis feljelentett ( brahiból vagy nem tudom ) van egy nyomorult ambuláns lapja is ..... ! Olyan sokkot kaptam , hogy én viszont nem mentem orvoshoz meg semmi , csak haza minél gyorsabban..... viszont otthon készítettem fotót , és másnap a munkahelyen is a sérülésekről amiket csatoltam a vallomásomhoz!

A rendőr aki fölvette a vallomásokat azt mondta , hogy ne aggódjak , valószínűleg a szembesítés után mivel se bizonyíték se semmi , meg fogják szüntetni a nyomozást !

2018. jún. 2. 17:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!