Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerű az ha beosztottak...

Jogszerű az ha beosztottak hétvégére is dolgozni úgy, hogy csak a péntek lenne pihenőnap?

Figyelt kérdés
Rendes napi 8 órás munka, annyi hogy időnként hétvégére is beoszthatnak. Jövő héten is dolgoznom kell szombaton és vasárnap, viszont csak a péntek lesz szabad. Én úgy tudom heti két pihenőnap jár, nem? Ez legális így?

2020. okt. 29. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen.
2020. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem azt mondha a törvény hogy heti két pihenőnap jár normál foglalkoztatás esetén? Ez így csak egy nap.
2020. okt. 29. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy a törvény ilyet mondana, max olyat hogy egyhuzamban hány napot dolgoztathatnak
2020. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Hol láttál ilyen törvényt? Linkeld be!
2020. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Pl. Itt van ez.

Egyébként elszomorító ez a szervilis hozzáállás amit tanúsítotok. A munkáltatónak bármit szabad a munkavállaló meg csak dolgozzon. Ezért tudnak bármilyen rabszolgatörvényt lenyomni a torkunkon.

2020. okt. 29. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy egy ország törvénye is ilyet mondana. általában olyanokat szoktak megszabni, hogy két műszak között minimum hány órának kell eltelnie (ahol én élek ott 12), egy héten maximum hány órát dolgoztathatnak meg ilyesmik (itt asszem 50, de önkéntesen dolgozhatsz többet, ilyen esetben neked kell írnod egy levelet valahova hogy önként dolgozol ennyit)
2020. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként elszomorító ez a szervilis hozzáállás amit tanúsítotok. A munkáltatónak bármit szabad a munkavállaló meg csak dolgozzon."


Menj máshova dolgozni. Nem kötelező ott lenned. Ja, lusta vagy. Akkor ne.

2020. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rohadtul nem a te dolgod de nemsokára indítom az egyéni vállalkozásom, pont amiatt mert utálom hogy más szabja meg az időmet. Ennyire vagyok lusta, gyökér.
2020. okt. 29. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor meg mit hisztériázol itt?😂
2020. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legális


[link]

2020. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!