Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánrendelőkben miért kérik...

Magánrendelőkben miért kérik el a TAJ kártyát?

Figyelt kérdés

Nem értem miért van erre szükség, mert az orvos általában térítéses maszek vizsgálatra küld tovább úgy is, illetve receptet sem szokás magánban kiírni, legfeljebb javaslatot ír egy adott gyógyszerre/gyógyszerekre amit majd a háziorvosnak kell felírnia.


Lehetséges, hogy üzleti célra használják fel az adatokat? Tőlem legutóbb még a lakcímkártyát is elkérték. Nem akartam ott balhézni a recepcióssal, de azt nem értem továbbra is, hogy miért szükséges ez, illetve ha mondjuk nem lenne TAJ számom, mert nem fizetés miatt bevonták? Akkor el se látnának a fizetős magánrendelésen?


Rendezve van a TB-m, csak az okokra volnék kíváncsi.



2020. okt. 31. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is privát EÜ intézetben szoktam magam kezeltetni.Ott is elkérik.


Ennek azaz oka,hogy ők is kötelesek felvinni a kezelést egy adatbázisba.Ha gyógyszert írnak fel, azt is ott rögzítik, mivel az e-recept ugyanolyan a privát dokinál meg a nem privátnál is.

2020. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert bizonyos kezelések és vizsgálatok esetén az állam a kezelés költségeinek egy részét nekik is megtéríti.
2020. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

mert azzal is elszámolják a melót. Tőlem is kérték, mondtam ez nem sztk, és nem adtam oda.

pont annyit fizettem, mintha odaadtam volna.

2020. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
TAJ szám alapján sok előző adat, kezelés lekérhető, ami fontos lehet. Nem kell mindenben a csalást feltételezni.
2020. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Mert csalnak. Ne add oda.
2020. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Tőlem magánrendelőben még csak akkor kérték, ha gyógyszert kellett felírni.

Ha nincs taj szám, akkor a gyógyszerek jó része neked többe kerül

2020. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Inkább a közegészségügyben fordulnak elő ritkábban csalások, az állam pénzéből így hívnak le összegeket, például be írnak olyan kezeléseket is, amit el sem végeztek rajtad, hogy az egészségügyi intézmény plusz bevételhez jusson.

Ha van ügyfélkapud, ezt ellenőrizni is tudod.

2020. nov. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert a nagy testvér mindent tudni akar rólad, függetlenül attól hogy hol gyógyíttatod magad.
2020. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha van ügyfélkapud, akkor pár másodperc késéssel jön is az e-mail minden egyes eseményről. Lehet, hogy aktiválni kellett az értesítő funkciót, elég régen volt, nem emlékszem, mindenesetre így most elég érdekes lenne, ha a nevemre írogatnának fel valahol.
2020. nov. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!