Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A séta egyedül az utcán, az...

A séta egyedül az utcán, az egyéni sporttevékenységnek számít, ami során nem kötelező maszkot hordani?

Figyelt kérdés
Nem kibúvókat keresek a szabályok alól, de azt is leírták, hogy járványügyi kockázata van annak, ha a maszkot le-föl veszegetjük gyakran. Tegnap maszkban mentem sétálni, de elég kellemetlen volt, és alig akadtak emberek a közelben, többnyire senki nem volt a láthatáron. Amúgy is olyan területre megyek sétálni, ahol már nem kötelező a maszkviselés, de ahhoz, hogy odáig eljussak, keresztül kell mennem néhány utcán, ahol még kötelező. Sport célú egyéni séta közben erre a néhány utcára fel kell vennem a maszkot? És ha nem, akkor a rendőrnek hogy igazolom, hogy én most nem közlekedek, hanem sporttevékenységképp gyalogolok?

2020. nov. 12. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

"Ha éppen ott akar futni, akkor is viselnie kell a maszkot."


Ne hazudj!!!

2020. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyalogló pálcák vannak az embernél, nem tudom mi a pontos neve, abba is beleköthetnek vagy az már egyértelmű sporttevékenység ruházattól függetlenül?
2020. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 sztem egyértelmű, de ha nem, akkor kigáncsolhatod vele a rendőrt. :)
2020. nov. 12. 17:43
 14/14 anonim válasza:
a séta egyéni sporttevékenyésgnek minősül. Ergo ha sétálsz és megállt a rendőr akkor annyit teszel,hogy mikor megállt és megállsz akkor előveszed és felhúzod a maszkot! Majd mikor elmégy leveszed mivel folytatod a sportot :) Aki ebbe beleköt,hogy miért így csinálod annak jó maszkviselést és levegővételt kívánok ;)
2021. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!