Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön dolgoztam de már...

Külföldön dolgoztam de már nincs szükség rám, miért érint ilyen rosszul ha nem is szerettem maga a munkát?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult lesz, 20 éveim közepén járok, egyetemet végeztem de kijöttem Angliába.

Szeretnék tökéletesen beszélni angolul, majd utána a szakmámban dolgozni mint orvosi asszisztens.



Addig átmenteni munkám volt egy üvegházban, fizikai munka nehéz volt. Tudom nem kellett volna de mivel őszinte ember vagyok elmondtam nem maradok csak átmeneti munka ez. Nem akartam elvenni mástól a lehetőséget, hogy én könnyű munkát kapjak illetve egy ismerősöm aki beszervezett nem akartam bajba keverni.

Miután elmondtam ezt, a felügyelők folyton rám szálltak mindenben a hibát kapták(pedig itt mindenki kap egy helyezést és nem voltam utolsó benne)


Tegnap pedig elbocsájtottak 2 hét után mikor megkérdeztem miért azt mondták nem végzem nagyon jól a munkát...


Olyan rosszul esett, hihetetlen milyen benának érzem magam(pedig a múlt héten elmondtam maradok és tényleg még akartam volna maradni).


Annyira igyekeztem de hát mégse sikerült és kudarcnak élem meg, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen....

Jelzem a két hetet betegen csináltam végig de mégis rosszul esik... tudom nem kéne problémázzak de szégyellem a többiek előtt magam.


A lány akit elbocsájtottak....nagyon kínos



2020. nov. 18. 08:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért a zavaros írásért de órák óta csak sirok...
2020. nov. 18. 08:52
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
"Jelzem a két hetet betegen csináltam végig" Éljen a felelős járványkezelés :D
2020. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:
95%

Szerettél volna helytállni, ezért esik rosszul.

Tanulság: ne mondd el, hogy ideiglenesen szeretnél csak dolgozni. Nyilván egyenesebbnek tűnik, de azt is megértheted, hogy a betanítás meg az egyebek mind idő- és pénzbefektetés a cég részéről, és nem szeretnének bukni ezen, ha nem muszáj.

Nem kell ezen parázni. Nyilván rosszulesik, de, ha objektíven nézed, logikus.

2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, 2 hét munka? Ez nem a világ vége. Arról szól a próbaidő, hogy MINDKÉT FÉLNEK joga van meggondolnia magát és nem is kell indok hozzá. Te nem akartál ott dolgozni - ők meg szintén nem akarják, hogy te ott dolgozz - ennyi. Nincs vele gond.

Ami neked hiányzik, hogy nem tudsz most pénzt keresni és nem te döntöd el, hogy mikor jössz el onnan, hanem ők.

Keress egy másik munkát, ne mondd azt az első héten, hogy te nem is gondolod az egészet komolyan, hanem csak csináld, amilyen jól tudod. Ettől még nem kell hazudnod, hogy onnan akarsz nyugdíjba menni, csak nem kell azzal kezdeni, hogy hát én nem is akarok itt dolgozni komolyan.

ma már egy munkahely sem arról szól, hogy a munkaadó örökös dolgozókat keresne vagy éppen a munkavállalók évtizedekre vállalnának állást. Mindenki a legkedvezőbb lehetőségeket keresi. A munkaadók is tudják, hogy a dolgozók jönnek-mennek, ahogy a munkavállalók is tudják, hogy pontosan azért nem határozatlan idejű szerződésekkel alkalmazzák őket, mert hogy a munkaadó is bármelyik pillanatban felmondhat nekik.

Keress másik munkát és fogd fel az egészet tapasztalatnak! Okulj belőle és legközelebb másképpen csináld! Mi van akkor ha most fogsz majd pont egy olyan állást találni amit sokkal szívesebben csinálsz majd? Amivel nem csak pénzt fogsz keresni, de jól is érzed ott magad közben?

2020. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem éri meg egy ilyen meló miatt siránkozz, inkább örülj hogy megszabadultál tőlük.

Az őszinteség szép dolog, de vannak szituációk amikor nem kell tagadni de nem is muszáj hangoztatni.

A következő állásinterjún, tégy úgy mintha most keresnél állást, nem kell elmondani hogy nem vettek fel, amúgy sem fog senki megsajnálni, ahogy attól sem hogy betegen is dolgoztál.

Bármikor ha munkát keresel ne lengesd be a terveid. Dolgozni jöttél, ezt szeretnéd csinálni és pont. Amikor váltasz akkor felmondás és ennyi.

Ilyen világ ez, érdemes lassan nyitni az emberek felé.

2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!