Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Házasságot kötöttem külföldön,...

Házasságot kötöttem külföldön,de még szükség van egy papirra,amin igazolva van hogy nem vagyok büntetett,nincs tartozásom. Hol szerezhetem be ezt az igazolást?

Figyelt kérdés

Mi ennek a papirnak a pontos neve?

Hol kell ki kérnem?

Mennyibe kerül?


2009. jan. 14. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendorsegen az erkolcsi igazolvanyt allitjak ki, hogy nem vagy buntetett. A masikat hogy nincs tartozasod nem tudom, talan valamelyik bankban megtudnak mondani neked, hogy milyen igazolasra van szukseg. De lehet hogyha kered az erkolcsi igazolast a rendorsegen, ott megmondjak mi a masik papirnak is a neve, mert nem te vagy az elso akinek ilyen papirra szuksege van.

Ha nem jo amit irtam, hivd fel kint kulfoldon a Magyarorszagi Konzulatust, es kerdezd meg toluk, hogy mi ez a papir. Deritsek ki neked, segitsenek neked! A tel. megvan a neten.

2009. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "nincs tartozásod" nem más, mint az APEH-tól egy igazolás, hogy nincs adótartozásod.
2009. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez egyfajta erkölcsi bizonyitvány. Nekem is kellett, mert külföldia férjem. De nem az a normális, amit a postán lehet kérni és a BM állitja ki. Az nem jó.

Erre egy különleges nyomtatvány van, kimondottan olyanoknak, akik külföldön házasodtak. A nagykövetségen lehet beszerezni és ott rajta van, hogy melyik rendőrségre kell beküldeni. Valahová a IX. kerületbe, ha jól emlékszem. Egy hét alatt megvan és ingyenes.

2009. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Mért van szükség ilyen igazolásokra a külföldön házasulóknak? (Egyik barátom most nősült és lehet hogy nem is tudja ezeket.)
2009. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolso!

Azért van erre szükség mert az adott orszàg ahovà letelepedni kivànok nem hiszem hogy örülne ha ugymond"lelépnék "az orszàgombol adossàggal stb . a hàtam mögött,és ök meg simàn beengednének.

Elöször le kell tisztàzni az otthoni dolgokat,és akkor kezdhetek uj életet az uj orszàgban.

Nagyon sok papirra van szükség.

Én hàzassàgot kötöttem,kellett hozzà:

-születési anyakönyvi kivonat

-igazolàs hogy hajadon vagyok

-utlevél

És lakcimröl valo igazolàs

(ezeket hitelesiteni kell Apostille àltal(külminisztérum)

És az adott nyelvre hivatalos forditoval lefordittatni)


Nos ezek beszerzése utàn a hivatalban(külföld)egy szép összeget kérnek àltalàban a feldolgozàsi munkàért,és 1 honaptol 3 honapig adnak vàlaszt hogy engedélyezik-e a hàzassàgot vagy sem.

Aztàn ha engedik ujabb 10 naptol 3 honapig terjedö idöszak amig kapsz egy dàtumot amikor hàzassàgot köthetsz.

De ez csak hàzassàg,nem jelenti azt hogy automatikusan minden jog megillet az adott orszàgban.

Ahoz hogy engedélyt kapj,hogy ott élj,dolgozz stb a késöbbiekben ahhoz kell ez az igazolàs hogy nem vagyok büntetett,nincs tartozàsom stb.

Plussz a pàrodtol kérnek helybelileg néhàny papirt plusszba.

Szoval nagyon bonyolult és hosszu folyamat,aki kinnt akar élni,és hàzasodni jobb ha koràn nekivàg!

Utolso elöttihez:Köszönöm!

Hasznos vàlasz volt!

2009. jan. 14. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Èrdekes.

Melyik országban házasodtok??

Èn a Németeknél élek 5 e´ve,és itt házasodtunk össze a fe´rjemmel 2 éve.Mindketten magyarok vagyunk.Tölünk is sok papírt kértek,de ilyet nem.Születésit,igazolás,hogy egyedülállók vagyunk,ezt mindet hitelesen lefordítva apostillal,+személyit azonosító papírok...

Ami neked kell a rendörségröl erkölcsibizonyítvány,és az Apeh töl egy igazolás.

2009. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Màrmint milyet nem?

Mert ugyanazt irtam le amit te!

Vagy mégsem?:)

2009. jan. 14. 16:48
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja és màr az a törvény hogy a születési anyakönyvi kivonat kikérése ne legyen régebb 6 honapnàl.

Nekem hét honapos volt,ujat kellett kérnem!

Az is lehet a törvények modosultak,egyébként tudtommal mindenütt ezt kérik

2009. jan. 14. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden orszagban masok a jogok mindenfele szempontbol. Nekem egy ismerosom hazasodott ossze Svajcban, neki kellett ez a papir ami a kerdezonek is.

Nem minden orszagban kellenek ugyanazok, ez egyaltalan nem igaz. Ugyanugy nem, mintha valaki pl. munkat szeretne vallalni, ott sem ugyanazok a jogok.

2009. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attol is fugg hogy milyen papirokra van szukseg, hogy a kulfoldi allampolgarok akik osszehazasodnak melyik orszagbol szarmaznak.

Ha pl. Angliaban szeretnel osszehazasodni nem magyar allampolgarral, hanem pl. egy afrikaival, toletek is mas papirokat kernek el, mintha pl. a ffi angol te pedig magyar vagy.

2009. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!