Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El hagytam a személyi igazolvá...

El hagytam a személyi igazolványomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy ezt be kell jelenteni személyesen a helyi Rendőrkapitányságon, gondoltam először felhívom őket hogy esetleg leadták e ott, és aki felvette a telefont totál hülyének nézett, hogy miért kéne nekem bemennem a rendőrségre és azt mondta hogy vagy a polgármesteri hivatalba menjek be vagy a kormányablakhoz. A kérdésem az hogy most akkor be kell mennem a rendőrségre bejelenteni hogy el hagytam vagy nem? És mik a további teendőim?

2020. nov. 21. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud, akkor elektronikusan is bejelentheted hogy elveszett az igazolványod.

Valóban, korábban az volt a szabály, hogy eltűnt okmányt jelenteni kell a rendőrségen, ebben nem tévedtél. Csak azóta változott a rendszer. Bár a lehetőség még most is megvan arra hogy a rendőrségen jelentsd be, már nem ezt szokták alkalmazni. Az elveszett igazolvány helyett amikor igényelsz egy újat, azzal jelented be magát az igazolvány elvesztését is. Mivel elvileg állandóan kell legyen igazolványod, feltételezhető, hogy ha észrevetted hogy elveszett akkor a legrövidebb időn belül mész csináltatni egy újat. Most ez persze nem olyan egyszerű.

[link]

2020. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak akkor kell bejelenteni a rendőrségen, ha ellopták. Elég csak a kormányablakba bemenned.
2020. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen sajnos láttam hogy időpontot kell kérni előre :/ remélem nem él vissza senki vele addig amég nem csináltatok újat.
2020. nov. 21. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kormány ablak mihamarabb mert ha valaki vissza él vele a te bajod .
2020. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére meg lett! Ki írtam facebookra hogy elhagytam és rá egy órára kb írtak is! :)
2020. nov. 21. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell, ha ellopták, vagy tudomásodra jut hogy vissza éltek vele.
2020. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Be kell jelentened. Teheted személyesen vagy bizalmi elektronikus szolgáltatással (ügyfélkapu).

[link]

2020. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!