Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnák az eutanáziát?

Támogatnák az eutanáziát?

Figyelt kérdés
Aki esetleg azt mondja, hogy nem az miért mondja ezt?

2020. nov. 24. 15:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Mi számít eutanáziának?


Egy agyhaéott kómás lekapcsolása?

Azzal nincs erkölcsi problémám.


Egy haldokló átsegítése?

Azzal sincs.


Vagy egy szenvedő, de kis eséllyel gyógyítható beteg asszisztált öngyilkossága?


Nah ez utóbbi felveti a kérdést.

Szerintem ha egy emberi életről van szó az 1%-os túlélési rátába is bele kell kapaszkodni.

2020. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
8, nekem egy hollnad kórházban orvos a bátyám. Csak náluk tavaly heten kérték, de ugye valamennyi idő múlva ezt meg kell erősíteni. Kivétel nélkül mindenki meggondolta magát.
2020. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
9: ez nyilván nem így menne, ha csak akkor lenne engedélyezve, ha egy orvosi konzílium valóban menthetetlennek mondja ki
2020. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
12: ezek halálos, menthetetlen betegek voltak? Vagy ott más is kérheti?
2020. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
20%

Annyira tudtam, hogy öntudatlan emberekkel jönnek majd a válaszolók :D Aki öntudatlan, az sem élni, sem meghalni nem akar, szóval ott felesleges halálba segíteni bárkit.


Akinek fájdalmai vannak, az meg tudja oldani egyedül is könnyen.


(Igen, egymilliárdból egy esetben biztosan van olyan is, aki öntudatánál van, szenved és teljesen mozgásképtelen. Ez a nagy érv mellette, tényleg?)

2020. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#15 nem feltétlen, egy ágyhoz szögezett betegnem milyen módszerei vannak az öngyilkosságra?


Alapvetően az eutanázia kérdése pont az ilyen speciális helyzetekre vonatkoznak.


Ezt csak kiegészítésnek írtam, mert egyébként elég jó pontján fogtad meg a kritikád.

2020. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!