Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vonaton lehet tűzijátékokat...

Vonaton lehet tűzijátékokat magammal vinni?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, valamikor december folyamán elmennék Szlovákiába (Tőketerebes) tűzijátékot vásárolni, vonattal. Kérdésem, hogy hivatalosan lehet-e szállítani tűzijátékot (magyar illetve szlovák oldalon), illetve ha “elrejtem”, ugye nem fogják észrevenni, ellenőrizni?

2020. nov. 27. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Csak a határzár... Érted.
2020. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen de terveznek lazítani a szlovákok, úgy tudom. Amúgy a magyar hatóságok nem küldenek téged itthon karanténba, ha 30 km-ig utazol be max a szomszédos országba.
2020. nov. 27. 19:41
 13/19 anonim ***** válasza:

Látod ezt nem tudom.


Sok sikert azért.

2020. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Remélem tudok menni, itthon elszálltak az árak a pyrotechnikában :(
2020. nov. 27. 19:48
 15/19 anonim ***** válasza:
Amugy meg minek? Bár igaz saját pénzed arra költöd amire szeretnéd.
2020. nov. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Olcsóbb Szlovákiában a tűzijáték, plusz nagyobb a választék is. Egyre több magyar jár ki oda venni, ráadásul ott lehet a szilveszteri időszakban petárdázni.
2020. nov. 28. 15:03
 17/19 anonim ***** válasza:
28-31 között egy gyereket gyanús nagy ember nagyságú fekete fóliázott csomaggal igen csak ki lehet szúrni. Ha nincs jól becsomagolva és látják hogy mi az a kalauz könnyen mondhatja hogy száljál le. Ha busz akkor a buszsofőr. Ha nyíltan viszed arra számíts hogy könnyen letessékelhetnek. Papírtömés egy kis álca hogy ne legyen gond. Buszsofőr ismerősöm azt mondta hogy nem lehet, ahogy benzint sem! A csomagodba viszont nincs joguk belenézni!
2020. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
2020. dec. 1. 22:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Én tényleg büntetőperes ügyvéd vagyok.

Ahogy azt már itt leírták, 1.-2.-es besorolású pirotechnikai eszközt egész évben szabadon birtokolhatsz és használhatsz (pl. szülinapom)

De 3.-ast, csak dec.28- jan. 01.-e között. Az első kettőt szabadon vásárolhatod és szállíthatod. Tömegközlekedési eszközön csak csomagolva, táskában. Ha jön ellenőr nyugodtan megmutathatod neki, ennyi jogot csak tud. A szlovák törvényeket pontosan nem tudom.

2020. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!