Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértés, ha kollégának...

Becsületsértés, ha kollégának elmondja az ember hogy covid pozitív?

Figyelt kérdés
Most indultak az iskola tesztelések, ha elmondja az ember a diákoknak vagy más kollégának hogy pozitív lett egy másik tanár az becsületsértés? Beperelhetik ezzel?
2020. nov. 28. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, mert úgyis mindenki tudja, ha valaki "vírusos" lett, mert kvázi "közügy", hogy mindenki tudjon róla.
2020. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
...mármint az adott intézményben.
2020. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg, elgondolkodtat a kérdésed, mert végül is lehet jó-szándékba ágyazott becsületsértésre is törekedni, ha esetleg valakit ilyesféle karaktergyilkossággal próbálnának likvidálni...


... a politika kreatív, a mai öregek nem tegnap és nem tegnapi módszerekkel kezdték!


;)

2020. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Micimacko67 ***** válasza:
77%
Nem becsületsértés, hanem személyes adattal való visszaélés.
2020. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem becsületsértés, kevered a fogalmakat.

Egyszerűen illetlenség és az iskola dolgozóinak belső etikai szabályát sérti, ami az igazgató felől megrovást, egyebet hozhat a számára.

Nálunk megegyezés van a tanárok között, hogy ha hiányzik egy kolléga nem mondunk a diákoknak róla semmit - egymásról - a diák vagy a tanárától magától kérdezze meg a pontos okot, vagy az osztályfőnöktől, mert ők fognak tudni pontosan válaszolni. A diáknak én mint helyettesítő például nem fogom elmondani hogy a Márta néni retteg a koronavírustól és ezért nem jön már másfél hónapja dolgozni, mert magánügye, nekik elég azt tudni, hogy nem jön és helyettesítés van. Ahogy ha egy tanár kiesik - mint én pár hete - mert karanténba kerül, akkor természetesen ezt elmondják az érintett osztályoknak. De nem csak úgy az egyik tanár, hanem az igazgató vagy az osztályfőnök és az összes szülőt is azonnal értesítik róla, hogy a tanár karanténba került. Ott már elmondják ha a tanár csak kontakt személy, mert mondjuk a gyereke kovidos, mint nekem volt, vagy maga lett pozitív - hiszen a szülőknek ezt tudni kell, hogy a gyereküket tanította-e olyan pedagógus aki esetleg fertőző lehetett.

De nem a gyereknek mondja el az egyik tanár a folyosón a másikról!

A pozitív teszteredményt azonnal megtudja az igazgató, hiszen akik a tesztet csinálják, azok pont ezért csinálják, hogy rögtön kiderüljön. Aki pozitív lesz, az azonnal el kell hagyja az iskolát (miután szólt róla az igazgatónak vagy a helyettesének) és csak egy negatív PCR teszt eredménye után mehet újra be az iskolába. Ezt tudja mindenki aki most a tesztre megy az intézményekben. Vagyis a gyerekek meg fogják tudni, nem titok, de ennek van meghatározott menete és ezt kell betartani. Nem azért mert titok és elhallgatható ha valaki tesztje pozitív lett, hanem mert a gyerekek azok gyerekek és sokszor félreértik az információkat, nem pontosan adják tovább a szüleiknek és ebből van sok baj.

A kérdésre röviden a válasz tehát: nem, csak úgy a diáknak nem beszélhet arról hogy pozitív lett egy tanár tesztje, ennek meg van a maga útja, amit az iskolában a tanári kar beszél meg egymással megegyezés alapján. Azonnal tudni fog róla minden diák és szülő, de attól a pedagógustól és olyan módon, ahogyan az abban az iskolában meg lett határozva. Nem becsületsértés, nem lehet miatta pereskedni, de az intézményben, mint a kolléga munkahelyén, ebből lehet problémája ami miatt a vezetés elmarasztalhatja.

2020. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Na hogy jól értem-e:


Béla elmondja Katinak, hogy Anna +, miközben Anna titkolja?


Nem sért vele semmilyen jogszabályt Béla, hiszen közérdekből tette.

Annát viszont elővehetik, mert kussolt.

2020. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1 úgyis mindenki tudja, ha valaki "vírusos" lett, mert kvázi "közügy", hogy mindenki tudjon róla."


Hehe. Gondolja ezt egy kívülálló!


5 Egyszerűen illetlenség és az iskola dolgozóinak belső etikai szabályát sérti, ami az igazgató felől megrovást, egyebet hozhat a számára."


Igen. Ez így van. Nem mondják el senkinek a diákoknak, szülőknek sem, ha koronavírusos egy tanár. Azt mondják felsőbb vezetésben, hogy nem szabad elmondani, ha nem akarsz becsületsérétsi perben részt venni.


Csak amikor már teljesen egyértelmű, tagadhatatlan hogy pozitív valaki, akkor ismerik el kényszerből.


Engem csak annyi érdekel, ha véletlen elmondja a diáknak egy másik tanár hogy x. pozitív koronavírusos, akkor azt becsületsértésért bíróság elé vihetik-e. Akkor ha jól értem, nem

2020. nov. 28. 10:10
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

#7 Miért hazudsz?

ELMONDJÁK! Részletesen leírtam neked.

NEM kényszerből ismerik el, hanem azonnal, a gyorsteszt pozitív eredménye után azonnal el kell hagynia az iskolát és csak egy negatív PCR teszt eredményével jöhet vissza tanítani.

Voltam karanténban. Ahogy kollégáim is voltak már és vannak. Őszi szünetben lett gyerekemnél GYANÚ arra, hogy ESETLEG fertőzött de már be se mehettem dolgozni amíg meg nem lett a tesztje. A diákjaimnak pedig az osztályfőnöke hétfőn elmondta, hogy GYANÚ van a fertőzésre, amint kiderült hogy pozitív a teszt, azt is elmondta nekik, hogy karanténban vagyok.

Ahogyan a gyerekem osztályában is egyből értesített minket korábban amikor egy tanár karanténba került vagy egy osztálytársnál felmerült hogy kontakt lehet. Mi is azonnal értesítettük az osztályt amikor a gyanú felmerült és a szünet utáni hétfőn azok sem mentek már iskolába akik a szünetben találkoztak a gyerekemmel.

NE HAZUDJ!

2020. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem becsület sértés. Ha a fertőzött illető elmondta A-nak, az meg tovább mondta B-nek és C-nek, az nem becsületsértés, csak pletyka.

Ha olyan valaki mondja el másoknak a fertőzött belegyezése nélkül, akinek ezt az információt bizalmasan kellett volna kezelnie, pl orvosa, feletesse, akkor az már lehet személyes adattal való visszaélés, de akkor sem becsületsértés.

2020. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Kiemelt személyes adatnak minősül az egészségügyi állapota valakinek, így elvileg mivel te ezzel visszaélsz, és jogtalanul közlöd azt másokkal törvénysértést követsz el. Remélem feljelent, és meghurcolnak ezért a boszorkányüldözésért amit emiatt a szar nátha miatt csinálsz.
2020. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!