Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadsaggal es tulajdonjoggal...

Szabadsaggal es tulajdonjoggal kapcsolatban volna kerdesem, par dolgot nem ertek?

Figyelt kérdés

1. van egy garazsom, amit megvettem. milyen alapon kell utana epitmenyadot fizetnem. ezt nem tudom felfogni ez mar az enyem MEGVETTEM fizettem erte, adozott jovedelmembol vettem. miert is kell ezen felul eletem vegeig adoznom utana?


2. telkemen szeretnek epiteni egy hazat. miert is kell ehhez epitesi engedely?? az en telkem, azt csinalok rajta amit akarok nem de?


3. telkemen kutat szeretnek furni, ezt is miert kell bejelentenem??


4. napelemem utan miert kell adoznom, tan mar a NAP is az allame? ki az az allam egyebkent is, eloleny? lelegzik? van anyagcsereje? nem ertem egy absztrakt dolog miert dirigal hogy mit hogy csinaljak


5. miert tilos vadasznom, fat vagnom az erdobe? NEM EHETEK? nincs jogom enni? ezt nem ertem. Nincs jogom fat gyujteni? Erre egyszer kaptam egy olyan valaszt hogy ha mindenki elmenne fat vagni akkor nem maradna erdo. Vagy ha mindenki elmenne nyulat vadaszni akkor kihalnanak a nyulak. Na de kerem szepen, mi a kulonbseg akozott ha veszek a boltba 10 nyulat vagy ha levadaszok 10 nyulat, a foldon mindket esetben ugyanannyi marad a nyulak szama. A fak eseten szinten, nincs kulonbseg ha valaki "lopja" a fat, vagy ha penzert megveszi, a vasarolt fat is kivagtak valahol a foldon, attol a fak darabszama nem valtozik.


2020. nov. 29. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért? A fizetésedből vett termékek, szolgáltatások után nem kell ÁFÁt fizetned? Ha van garázsod, akkor van autód is: nem fizetsz gépjárműadót? Szerinted hogy nézne ki a falu/város ahol laksz, ha mindenki azt és úgy építene a telkére, ahogyan akarna? Te örülnél ha a szomszédod a telkére felépítene egy 10 emeletes panelt? Az erdőben lévő állatok a te tulajdonaid? Vagy csak úgy bárki azt lő le amit akar, amikor akar, ahol akar? Ki mondta, hogy nem ehetsz? A saját lakásodban/telkeden termesztesz zöldséget, gyümölcsöt amennyit akarsz, nevelsz nyulat, tyúkot és megeszed. Nehogy már egy állami erdőben vagy valakinek az erdejében akarj fát vágni vagy vadászni. A vásárolt fát engedéllyel vágták ki. A tulajdonos engedélyével, és megfizették az ellenértékét.
2020. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Micimacko67 ***** válasza:
Kerdező, hány éves vagy?
2020. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:

Azért, mert Magyarországon ezek a jogszabályok vannak érvényben. Ha nem értesz velük egyet, akkor megvannak azok a fórumok, ahol felléphetsz.


"miert tilos vadasznom, fat vagnom az erdobe?"


Egyik sem tilos, viszont mindkettőnek szabályai vannak. A vad az erdőben nem a tied, következésképpen nem vadászhatod kedved szerint. Fát viszont bátran vághatsz, feltéve, hogy a te erdőd. Más erdőjéből meg gondolom nem is jut eszedbe fát hazavinni, ugye?

2020. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sőt kérdező, a város főterére se vizelhetsz oda...kegyetlen világ van
2020. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Az állam sokminden után szed védelmi pénzt, mert ennek pontosan ez a neve. Ha törvényt hoznak róla, onnantól törvényes és nem sokat tehetsz ellene. Egy kocsi átíratás nem bonyolult adminisztráció, de miért kerül mégis egy vagyonba? Az állam követeli a védelmi pénzt és ha nem fizetsz, rád rúgja az ajtót és kibelez.
2020. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5 ...és cserébe az államtól (nem a magyartól, hanem úgy általában) kapsz ingyenes oktatást, egészségügyi ellátást, utakat, középületeket, infrastruktúrát, parkokat, rendezett erdőket, vadgazdálkodást, embereket, akik elvégzik a munkát helyetted (pl. utcaseprők), stb., stb.... Védelmi pénz? Rádrúgja az ajtót? Hol élsz te? Az nagyszerű lenne, ha mindent ingyen kapnál, mi?
2020. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, nem várok el mindent ingyen, honnan veszed azt a butaságot. Vonják tőlem a jövedelmeadót és fizetem a világrekord áfát meg a helyi szarságokat. De sajnos ennyiből nem lehet biztosítani a kormányzati korrupció ellensúlyozását, ezért az állam védelmi pénzeket szed minden után.
2020. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Andizsuzsika, mi az hogy a vad az erdoben nem az enyem? Hat kie?? Az allame?? Az allamot ki tartja fonn, nem en?? Ha van az erdoben 100 millio vad, mi pedig 10 millioan vagyunk magyarorszag lakossaga, akkor jusson mar nekem fejenkent legalabb 10 vad!! Elvegre az allamot en is fonn tartom, az minden erdobol ami az allame jar nekem reszesedes.
2020. dec. 16. 09:10
 9/19 Micimacko67 ***** válasza:

Kérdező, ezt a témát ne erőltesd inkább!

Az erdők nagy része magántulajdon, a földek nagy része magantulajdon! Neked azokhoz, az ott élő vadakhoz semmi közöd sincs! Sima tolvaj vagy ha ezt nem tartod be!


A te logikádat(?) követve te mint az állam fenntartója mire tartasz még igényt?

2020. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A vadak elhagyjak a foldeket, egyik tulajtol a masikra mennek.
2020. dec. 16. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!