Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor nem örökölök adósságo...

Ilyenkor nem örökölök adósságot ugye?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és meghalt az apukám. 0 ft vagyont, csak adóssagot (hitelek) hagyott hátra. Nincs saját ingatlanja,egy autója volt csak.

Ha 0 ft a vagyon ,akkor nem örökölhetem meg az adóssgot,nsm? Hiszen csak az örökölt vagyon értéméig lehet adósságot örökölni,ugye?



2020. dec. 3. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemondasz az örökségről (lsd.autó), akkor az adósság sem hárul rád.
2020. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De csak az örökölt vagyon értékéog lehet adósságot örökölni,nem? Tehát csak az autó értékéig max.

Én így értelmezem.

2020. dec. 3. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igy van. Le kell mondani oroksegrol es kesz, a te esetedben az a legegyszerubb es logikusabb dontes.
2020. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2 Ha az autó értékéig öröklöd, akkor az miért jó? Az autó értékében kötelességed lenne fizetned apád adósságát.


Szerintem is legjobb lenne lemondani.

2020. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadod az örökséget, akkor kapsz mindent, ha pénzt, pénzt, ha hitelt, akkor hitlet. Ilyenkor mérlegelni kell hogy megéri az a pénzösszeg, hogy az elhunyt által rádhagyott adósságot is megkapd. Ha csak a hitel van, akkor le kell mondani az örökségről, és akkor a hitel is elkerülhető.
2020. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Házas volt a halálakor?
2020. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy hagyott-e végrendeletet, Ha nem, akkor te is örökölsz adósságot. Ha igen, és te nem vagy benne, akkor nem örökölsz semmit, így adósságot sem. Ha benne vagy, akkor igen.
2020. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!