Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyben dolgozom, hogy...

Egészségügyben dolgozom, hogy tudnék felmondani a veszélyhelyzet alatt?

Figyelt kérdés
Irodában, műszaki területen dolgozom, de nemrég meghozták ezt a törvényt, miszerint nem lehet felmondani a veszélyhelyzet alatt. Ezt akármeddig húzhatják, én pedig olyan szinten nem szeretem a munkám, hogy lassan depresszióba esek. Nem a vírus miatt, nálunk nincsenek covidosok. Kaptam egy olyan ajánlatot, amiért már elég rég küzdöttem, erre jön ez a rendelet. Van valami kiskapu, ami segíthetne rajtam, esetleg közös megegyezés?
2020. dec. 4. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Mi van, ha egyszerűen nem mész be? Nem mondasz fel, csak nem jársz be a munkahelyedre, és elfogadod a másik ajánlatot.
2020. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Egészségügyi dolgozó vagy ? Mi a besorolásod?
2020. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egészségügyben dolgozó vagyok, egészségügyi területen mérnök, de a rendelet szerint ránk is vonatkozik.
2020. dec. 4. 16:00
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Felmondani sehogy, de ha mindenképpen szabadulni akarsz, akkor csinálhatsz olyat, ami miatt ők fognak felmondani. Pl. bemész hulla részegen dolgozni. Elvileg azonnali hatályú felmondás jár érte.
2020. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Na ,legalabb nekik is szorul a hurok a nyakuk körül.


Most ezt nem feltetlen rád mondom kérdező,hanem a noverekre,orvosokra akik ezen a viruson nyereszkednek.


Ők sem uszhatjak meg a kenyszervakinat! Nemcsak profit lesz ez hanem kenyszeroltas is nekik!


Ha ti a rendőrség meg a katonasag kiallna az igazsag mellett akkor a hatalom semmit nem tudna tenni.


Mit kéne tennetek?

Osszefogni egyutt fellepni!


Nem azt mondom h ne lassatok el a betegeket! Hanem h nepirtashoz karos gyogyszerekre mondjatok nemet!

2020. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze a vakcinához, sőt, lehet én is beadatnám, utána kell nézni, nem ész nélkül ellenkezni. Amúgy meg ne vegyél mindenkit egy kalap alá, alig több, mint egy éve dolgozok itt, de ezek után messziről kerülni szeretném, pont a legtöbb dolgozó hozzáállása miatt.
2020. dec. 4. 16:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A tilalom csak dolgozói rendes felmondásra vonatkozik.

A munkáltató elküldhet. Te ismered a helyi viszonyokat és a főnököd.

Ha van információd az egészségügy állapotáról oszd meg a facebookon.

Erre most harapnak.

2020. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés
2020. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam a közös megegyezés sem egy biztos opció, tárgylások folynak. Ezek szerint semmit nem lehet tenni, megfosztottak a munkáltatóval szembeni kb. egyetlen jogomtól.
2020. dec. 8. 12:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Dr Pécs Alfrédot azért rúgták ki,mert állítólag vírustagadó volt! Holott soha nem bizonyították be.
2020. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!