Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijárási korlátozás: ha...

Kijárási korlátozás: ha állásinterjú miatt nem biztos, hogy hazaérnék este 8-ra mi a teendő?

Figyelt kérdés
Csak év eleji hírt találtam róla, nem a mostani intézkedések kapcsán. Most mi a helyzet, ha állásinterjú miatt nem érnék haza időben?

2020. dec. 9. 08:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
7: Ja, hogy akkor tényleg erről van szó. Akkor szépen felhívod őket, majd használatba veszed a szájnak nevezett mozgásszervet, amit kommunikáció lebonyolítására teremtett a mindenható, és megkérdezed őket, hogy mit lehetne tenni, esetleg tudnak-e majd igazolást adni, amit elfogad a rendőr.
2020. dec. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Én dolgoztam már állandó esti vagy éjjeli műszakban, de ott sem késő délután vagy este volt az interjú. A legkésőbbi fél négy volt."


- Jelenleg is van munkahelyem, fél négykor még javában dolgozom.


"Az állásinterjút nem azok tartják akik utána éjszakai műszakban dolgoznak, hanem az a HR-es vagy főnök, aki mindig nappalos."


- A főnök sem nappalos általában. Így tudtuk összehozni.


Egyéb értelmetlen kérdés, hozzászólás? :)

2020. dec. 9. 09:24
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
12: Mást nem tudunk mondani, mint, amit a 11-esemben írok. Nem látunk bele az interjúztató és/vagy a főnök fejébe, hogy mire hajlandó annak érdekében, hogy téged ne csesszenek meg a rendőrök.
2020. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"megkérdezed őket, hogy mit lehetne tenni, esetleg tudnak-e majd igazolást adni, amit elfogad a rendőr." - Ideiglenes papírt nem tudnak, csak saját dolgozóiknak.


Hiteles forrást nem találtam, hogy ilyenkor mi a teendő, ezért jött egy hülye ötlet, hogy itt is felteszem mint kérdés, de látom értelmes ember ilyenkor nem nagyon téved erre. :)

2020. dec. 9. 09:26
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
14: Ezt így megkérdezted, és ők mondták? Akkor miért nem kérdezted meg azt is, hogy az interjúról tudnak-e adni olyan papírt, amit elfogad a rendőrség?
2020. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

#14 Kaptál egy rakás választ és mind értelmes volt.

Nem adtál meg semmi információt, utólag csepegteted mintegy kioktatásképpen azoknak akik válaszoltak a kérdésedre. Az elején még azt sem lehetett látni a kérdésed alapján, hogy ez gyakorlati valós kérdés vagy csak egy elméleti helyzet, hogy hát mi van ha..., mert láttál ilyen cikket.

Ha pontos választ vársz, akkor tegyél fel pontos kérdést és legyen benne minden ami alapján pontosabban lehet válaszolni. Ha nem ezt teszed akkor természetes hogy mindenki arra válaszol amit gondol hogy te kérdeznél, nagy feltételezi hogy mi a helyzet, miért kérdezed.

Ha azt írod ki, hogy éjszakás munkára van egy olyan állásinterjúd, amire már megbeszéltetek késői időpontot mert te előtte dolgozol, ezt nem lehet elrakni, hogy AKKOR mit lehet tenni, ha nem tudsz időben hazaérni - akkor nem is kaptál volna ennyiféle választ.

2020. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16: Mondjuk utóbbi esetben is célszerűbb az interjú egyeztetéskor feltenni a kérdést, mint ide kiírni.
2020. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#16 Igen, ez így van.
2020. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem hogy olyan időpontot adnának meg egy interjúra hogy ne érj haza, hiszen nekik is haza kell érni utána."


Egem 2x hívtak Budapestre 18:00-ra interjúra.

"hiszen nekik is haza kell érni utána"

Ők munkából mennek, szóval szabályosan "szegik" meg a szabályt :)

2020. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Amúgy meg nekem pozitív tapasztalatom van a rendőrökkel. Röviden összefoglalva, ha nyomós indokod van és pontos úti célod akkor nem szórakoznak.


Egyszer benzinkútra mentem vásárolni, mert pont bezárt a közli bolt mire munkából hazaértem. Elmentem a közeli benzinkútra, a szintén ott sorban álló 2 rendőrt kérdeztem, hogy mi van. Akkor mondták azt, amit fentebb írtam.

2020. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!