Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz tiszta az erkölcsi...

Mikor lesz tiszta az erkölcsi bizonyítványom? 2008 augusztusában 30 nap fogházbüntetésem volt. Közmunkát változtatták letöltendővé.

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 12:41
 1/9 Harrr ***** válasza:
41%
Öhm... soha? :D
2010. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is úgy tudom, hogyha már volt fogházbüntid ráadásul 30 nap akkor már soha nem lesz, de azért egy jogászt megkérdeznék a helyedben. pl.: a jegyzőt ott ahol laksz.
2010. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Erkölcsit nem csak az kaphat aki büntetlen előéletű? Ha nem így van, az elég rossz...
2010. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Harmadiknak: bárki kaphat erkölcsit, csak nem mindegy ,hogy van-e benne bejegyzés vagy nincs. ;-)
2010. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Egy pártfogó azt mondta egyszer, hogy az erkölcsi bizonyítványban akkor is benne lesz, hogy "büntetett előéletű", ha már letelt a büntetés.

Szerintem ez igazságtalanság, de a jog sokszor nem igazságos.

Mindenesetre szerintem is kérdezz rá egy jogásznál erre.

2010. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
50%
Én úgy tudom hogy ha nem komoly büntetésért ültél akkor 10 év múlva elévül ! Pl: Ha csak valami büntetést nem fizettél be és ezért ültettek le akkor elévül 5 év után de ha rablás vagy más miatt akkor elvileg 10 év és utána tiszta vagy! Érdekes törvények ezek !
2010. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Te már az ítélet jogerőre emelkedése napján mentesültél, onnantól kezdve kaphatsz tiszta erkölcsit.
2010. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom,mégis mi a ráknak pontoztátok le az utolsót,Ő ÍRTA JÓL.Kérdező erkölcsije már a szabadulás után tiszta volt.Ugyanis attól,hogy átváltoztatták,mert nem végezte el,az ítélet még közmunka maradt.Ami azt jelenti,hogy az ítélet jogerőre emelkedésekor mentesült.Ez benne van a Btk.-ban,el lehet olvasni.Hogy lehet ilyen hülyeséget írni,hogy soha nem fog tiszta erkölcsit kapni?A nyilvántartásban tényleg benne lesz még egy darabig,azt hiszem 5 évig,ebben nem vagyok teljesen biztos,de semmiképp nem örökre.A nyilvántartásba viszont szinte csak rendvédelmi,meg igazságszolgáltatásban dolgozóknál néznek bele,meg ha megint csinálsz valamit.Versenyszférában BÁRHOL ha az van odaírva,hogy feltétel büntetlen előélet,kérdező büntetlen előéletű,és mindenki,aki a Btk.megfelelő paragrafusa szerint mentesült.Az erkölcsit is úgy kapja.
2010. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!