Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért reklámozzák az amerikai...

Miért reklámozzák az amerikai meg a magyar filmek is, hogy ha az elkövető tetten érés esetén beismerő vallomást tesz akkor enyhíti a körülményeit?

Figyelt kérdés

Ez nagyon nem így van...


Egyszer garázdaságért vittek be, beismerő vallomást tettem, mondván, hogy gyorsított eljárás lett, végül nem lett, hanem évekig ültek a rendőrök is meg a bíró is egy teljesen egyértelmű ügyön...


Volt mikor zaklatásért vettek elő, akkor nem tettem vallomást, semmivel sem kaptam súlyosabb büntetést mint az előbbi garázdasági ügyért...


Ha vallomást tesz a gyanúsított akkor még jól ki is röhögik, hogy milyen hülye... akkor miért megy ez a filmekben? Vagy Amerikában tényleg enyhítő körülmény a beismerés?



2020. dec. 13. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

há elve miért filmekből indulsz ki bakker?

de am a filmekben is ott szokott lenni,hogy ha vádalku keretében teszel beismerő vallomást,akkor vagy csak alku pozícióban.

de alap logika,hogy ha nem vagy alku pozícióban és mégis regélsz,akkor mi a fa szban reménykedsz?


a wiszkis egy jó példa erre.

1 azaz 1 rablást tudtak rá bizonyítani az utolsót,erre elfogás után bevállalta mind a 29et wtf...

há miért ge cc?

azt ült vagy 15 évet a 6-8 helyett,mert ő mekkora vagány.

2020. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez így van. Ha együttműködsz, bevallassz mindent, segíted a tárgyalás menetét és az ügységét az információkkal, hogy ne legyen 2-3 éves nyomózás és több millió kiadás, amit úgyse látnak viszont, az enyhítő körülmény, ahogy a megbánás is.
2020. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sztem 2-es, nem...


Én eddig a konok tagadással többre mentem mint a beismerő vallomásokkal...

2020. dec. 13. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy szerinted nem, az teljesen mindegy. Azt gondolsz, amit szeretnél, de a gyakorlat meg nem ezt mutatja. Jegyzőkönyvek szabadon olvashatók. Jó olvasást!
2020. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Tudok jobbat, ne bűnözz, és akkor nem kell ilyeneken agyalnod.
2020. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A beismerés (és annak formái) a bírói gyakorlatunk szerint enyhítő körülmény.


Az egy teljesen másik történet, hogy van - e értelmem megtenni, és mikor, mert a nyomozás lezárásáig (iratismertetésig) nem tudhatod, hogy konkrétan milyen bizonyítékok vannak ellened, legfeljebb csak találgathatsz addig.


Így lehet, hosszú távon jobban jársz a tagadással, mert semmi nincs ellened.

De ezt a nyomozás elején Te még nyilván nem tudod.


Ha az iratismertetésen kiderül számodra, hogy nincs igazán értékelhető bizonyíték ellened, akkor jól jártál a hallgatással.

DE EZ ESETBEN CSAK SZERENCSÉD VOLT!

2020. dec. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elismered a terhedre rott buncselekmenyt az elokeszito ulesen, akkor az ugyesz enyhebb ítéletet terjeszt elo a birosagnak. Ha nem ismered el, akkor meg jon a targyalas, es ha nincs a korulmenyekben nagy valtozas, akkor az ugyesz ezuttal súlyosabb buntetes kiszabasat inditvanyozza majd.


Persze ettol a biro elterhet es adhat kevesebbet mint az elokeszito ulesen felajanlott ha lemondasz a targyalashoz valo jogodrol, de persze ugyanigy kaphatsz sulyosabb buntetest.

2020. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esa biro nyomatekos enyihito korulmenynek veszi/veheti a besimerest/megbanast/ha anyagi kart okoztal akkor a jovatetelt/ido mulasat/büntetlen eloeletet. Igy esetleg a kozepertektol lefele fog elterni. Pl egy 2-8evig terjedo buntetesi tetelnel 5evbol indul ki, es ezzel a sok enyito korulmennyel kapsz 2,5evet 3evre felfuggesztve.
2020. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!