Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hogy működik?

Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
A férjemmel valószínűleg el fogunk válni. Nem bírom már elviselni, mindenért cirkuszol. Viszont az idén költöztünk be az új házunkba.Eddig az én saját házamban éltünk, a férjemmel(amikor itthon volt) és a lányommal. Na most azt a házat az apám halála után örököltem, még a házasságom előtt(4 éve vagyunk házasok). És azt szeretném tudni, hogy ahhoz van-e valami köze? Illetve nekem mennyi közöm van a mostani házunkhoz? Nem vagyok tisztában a jogi dolgokkal, soha nem foglalkoztatott

2020. dec. 20. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Örökségedhez semmi köze, az különvagyon

A mostani ház attól függ milyen pénzből vettétek

2020. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A ház az "ő" pénzéből lett megv éve, soha nem volt közös vagyonunk, mindig sajnált tőlünk mindent, a 20 év alatt amióta együtt vagyunk, alig költött ránk valamit, pedig a fizetése legalább 4× nagyobb mint az enyém, mégis mindig én tartottam el magunkat. De nincs bejegyzett munkahelye, magának dolgozik, de nincs semmi papírja arról, hogy honnan jön a sok pénz. A lakcime még mindig az anyjáéknál van, tehát adót is csak idén kezdett el fizetni, s még sorolhatnám... Nekem van bejegyzett munkahelye, mindig is dolgoztam, most itt vagyok 45 évesen, azt se tudom, hogy lesz-e még valaha egy párom, s nem tudom, hogy mi a francot csináljak
2020. dec. 20. 16:21
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Az előzményeket mi nem ismerhetjük.

Ha eladtátok a te örökségedet, akkor az már nem számít. Ha nem, akkor a Földhivataltól meg lehet kérdezni a tulajdonost. Ugyanez a helyzet a mostani ingatlannal. Évente két helyrajzi számról mindenkinek joga van ingyen lekérdezni ezeket az adatokat. A többi eset 2000 forintba kerül kérdezésenként.

Ez azonban csak a vagyoni helyzet. Valójában még ez sem, hiszen az új szerzemény közös, akkor is, ha egy néven van. Négy év után vagyonszerzés közös szerzemény, hacsak bizonyíthatóan nem az egyik fél magánvagyonából származik. Ugyanakkor mindig az számít, ki hogyan tudja érvényesíteni a jogát. Szélsőséges esetben egy agresszív okos ember el tudja ügyeskedni egy málé, semmit se tudó ember vagyonát.


Mindezeken túl javaslom egy bizonyos Pease házaspár pszichológiakönyvét a férfi és női identitásról. Ez pontosan azt magyarázza el, miképpen lehet kezelni látszólag kiborító helyzeteket (adott esetben a cirkuszolást).

2020. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
A #2 bejegyzést a válaszom után olvashattam el. Húsz év együttélés nagyon nem négy év házasság. Minőségi különbség. Magánvagyon az, ami az együttélés előttről származik. Ha például egy ingatlanvétel a 20 év alatt összegyűjtött pénzből történik, az közösnek minősülhet (amennyiben a másik fél - te - emellett áll ki hatékonyan). Például megkérdezném adott esetben, hogy egyedül, önálló életvitel mellett is rendelkezésre állt volna a pénz, vagy szükség volt a közreműködésre eltartás címén (ez nagyon sok mindent jelent).
2020. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

“ A ház az "ő" pénzéből lett megvéve”

Mármint a házasság alatt szerzezt fizetéséből vagy a különvagyonából (házasság előtti pénz vagy örökség)?

2020. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem adtuk el a házamat, nem is fogjuk, az az enyém és az anyámé(ketté van osztva). A pénzéből én kéne kapjak, mert így menne ez egy normális családban. Én veszem az ételt, a ruháit, eddig az én házamban lakott. Eddig vett 6 tömbház lakást, mindegyiket felujitotta, el is adta, de én, egy forintot se kaptam belőle, mert hülye voltam és hagytam, hogy mind az ő számlájára menjen. A lányának 13 év alatt se szülinapjára, se karácsonyra nem vett semmit, meg egyébként semmikor se, néha egy kis csokit amikor hazajött. Két éve a lányom az iskola végén kapott 20 000 forintot a nagyszüleitől, mert ügyesen tanult, az apja életében egy ruhadarabot nem vett neki, akkor még kérte, hogy vegyen neki egy bakancsot ami tetszett neki, és amúgy jó olcsó is volt, de azt mondta, hogy van pénzed vedd meg, hanem megveszi anyád. Én életemben egy ilyen sóher embert még nem láttam mint ő
2020. dec. 20. 16:43
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 házasság alatt, mert tavaly lett megvéve a ház.
2020. dec. 20. 16:45
 8/14 A kérdező kommentje:

#4

2007 óta élünk együtt, akkor lettem terhes

2020. dec. 20. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
És eddig mi a retkes fa$zra vártál? Ezt marhára nem értem. 20 év alatt nem tett se érted, se a lányotokért semmit és még mindig együtt vagy vele? 🤔
2020. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit házasság alatt szerzett vagyon az mind közös . Kivéve ha örököl .
2020. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!