Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért illegális rengeteg drog...

SIDLER22 kérdése:

Miért illegális rengeteg drog ami sokkal kevésbé kártékony mint az alkohol?

Figyelt kérdés

Találtam több táblázatot és grafikonokat is amiket tudósok és egyetemi tanárok készítettek a drogokról. Arról, hogy mennyire alakít ki függőséget és mennyire ártalmas az egészségre és az alkohol kb 4. helyen van a kokain, heroin és a kristály után.

Vagy ezek a grafikonok csak hülyeségek és ne hallgassak rájuk?


[link]


[link]


[link]



2020. dec. 22. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Azt mondod tudósok? Azt mondom nem. A tudományos fórumok nem ilyen portálokon vannak. És nem így néznek ki. Azt viszont gyanítom, ezekhez a portálokhoz közel állók, jó nagyot kaszálhatnak a drogeladásokból. Az alkoholból nem, az már foglalt. Meg nehezebb csalni vele.
2020. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Az alkohol már annyira a társadalom része hogy nem lehet betiltani. Most erre szerintem nem kéne még újabb problémát ráhúzni.
2020. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Most az a legnagyobb bajod, hogy nem tetszik az oldal?

[link]

Tessék. Itt az egyik személy aki készített egy ilyen grafikont.

Igaz nem tudós csak Egyetemi Tanár meg Professzor...

Akkor már annyira nem is hiteles...

2020. dec. 22. 18:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Melyik drog?
2020. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#2.-tól részben megkaptam a válaszom. Köszönöm.
2020. dec. 22. 18:25
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

Ezzel arra szeretnéd felhívni a figyelmet, hogy tiltsuk be az alkoholt is vagy arra hogy engedélyezzük pl. a füvet?


Csak mert ha az elsőre akkor akár egyet is értünk és szép lassan ki lehetne vezetni az alkoholt, ha meg a másodikra akkor szerintem az nem érv egy káros szerre hogy van nála károsabb is amihez meg legálisan hozzá lehet jutni.

2020. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Az alkoholnak nagyon is ismert a szervezetre gyakorolt rövid- és hosszútávú hatása, míg a drogoknak nem annyira. Valamint az alkoholos italt iszol, sokkal jobban lehet kontrollálni a bevitel mennyiségét mint például a drognál, ahol minden tizedgramm számíthat.
2020. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Semmi szükség még drogokra, így is több hülye van mint kéne.


Ha drogozni szeretnél igyál alkoholt. Szerinted az úgyis keményebb mint az igazi drog. Ki vagy elégítve 😁

2020. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Azért hiányolom azt a vizsgálatot az egymásra gyakorolt hatásról, hiszen szerintem drog mellé jön az alkohol is.


Ezen felül a minőségük sem mindegy. Már volt egyszer egy vizsgálat amiből az jött ki, hogy a legálisan árult füvek minősége eléggé gyenge, tele van szennyeződéssel, ennél gyengébb csak az illegálisan árulté, a csúcs pedig laboratóriumba termesztett volt.

2020. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Biztos lehetne egy csomó kutatást előcitálni ami meg nem ezt támasztja alá.
2020. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!