Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltitkolt munkahelyi baleset,...

Eltitkolt munkahelyi baleset, érdemes lenne feljelentést tenni vagy csak rosszabbul jönnénk ki?

Figyelt kérdés

Egy hozzátartozóm munkahelyi balesetet szenvedett amelyért részben ő a hibás. Nem használt megfelelő csúszásálló gumicsizmát és elcsúszott (saját cipőjét használta), és beverte a szemét egy asztal sarkába.


Azonban a főnökei tudomást sem akartak venni a dologról, végigdolgoztatták a műszakot, majd munka után elment orvoshoz ahol közölték hogy nagyobb a baj mint gondolták. Azóta már 2x visszament orvoshoz, de a helyzet nem javult, valószínűleg maradandó látáskárosodást szenvedett.


Nekem nem meri elmondani hogy a főnökei megfenyegették-e bármivel, de olyan fura hogy "csak nem vettek róla tudomást és végigdolgoztatták a műszakot", amúgy szólt nekik, még műszak végén is hogy ő egyénileg mindenképp elmegy most orvoshoz mert érzi hogy baj van.


Ugye félti az állását, a mai világban munkát keresni szinte a legnehezebb dolog. Szerintetek érdemes lenne feljelentést tenni? Nyilván kirúgnák rövid időn belül mondvacsinált indokkal, de a munkahely felelősségét megállapítanák? Tudom a gumicsizma... de hogy 2 főnök is fittyet hányt a dologra, az furcsa, és nem hiszem hogy nem lenne jögi következménye. Mellesleg tiszta vér volt a szeme a baleset után, látták a főnökök is.


2020. dec. 23. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Uzemi balesetnel 100%-os tappenz jar es ha maradando serules tortent, akkor karterites es/vagy havi tamogatas az illeto eletenek a vegeig.
2020. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Ki nem rúghatják azért, mert jelentett egy mhelyi baelesetet. Más indokkal persze kirúghatják, de ha nem megalapozott, akkor elég rosszul járhat a cég ha a kirúgott mügyi bíróságra megy és az jogtalannak tartja a kirúgást.

Maradandó látáskárosodás nem egy apróság, amire csak úgy legyint az ember.

Szerintem jelentse. Az orvos nem kérdezte hogyan történt? Nem mondta, hogy ha munkahelyen történt, akkor jelentse?

2020. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molyember ***** válasza:
58%

Nem hordta a védőeszközt, ezért minden az ő felelőssége. Nem készült jegyzőkönyv sem, így simán mondhatják, hogy nem is volt véres a szeme, vagy hogy nem is történt semmi. Ha rosszul volt, minek dolgozta végig a napot?

A hozzátartozód mindent megtett, hogy rosszul jöjjön ki a dologból. Így járt.

2020. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Késő bánat ebgondolat. Mindenképp jogi útra kell terelni az ügyet, de nem biztos, hogy nyerhető. Ügyvéd kell.
2020. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Molyember ***** válasza:
58%
Szinte kizárt, hogy nyerhető legyen, és mint írtam, mivel nem hordta a védőeszközt, maga a baleset az ő sara. Én nem erőltetném, de azért a látás elég húzós dolog. Kívánom, hogy gyógyuljon meg, és ilyet többet ne csináljon. Mindig a biztonság az első, a munka megvár.
2020. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Ha nem készült erről írásos dokumentáció akár a munkahelyen vagy utólag orvosnál, akkor nincs esély, nem bizonyítható, hogy a sérülés hol történt. Mondjuk 3 napig elvileg lehet pótolni mindent. Az más kérdés, hogy védőeszközt hordott-e, ez csak amiatt számít, hogy a végeredmény mi lesz, valószínűleg nem nyeri meg és ő lesz a hibás, viszont nyoma lenne a sérülésnek.
2020. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Molyember ***** válasza:
57%
Hatos, szerintem pont a védőeszközön van a hangsúly, a többi már csak extra. Jobb munkahelyeken azonnali fegyelmivel jutalmazzák a védőeszköz hanyagolását, pont az ilyen esetek miatt. Ha nem hordta, akkor mindent bukott, minden az ő felelőssége, és mindenért ő a hibás. Ott kellett volna trükközni valamit, hazudni a jegyzőkönyvbe, ha kamera nem látta, de ez így teljesen bukó, esélytelen. Még örülhet, ha a munkáltató nem rúgja ki a biztonsági szabályok megsértése miatt, vagy nem esik ezek után minden évben a legalacsonyabb fizuemelési kategóriába. Megfordultam pár ilyen munkahelyen, nem egyszer láttam, hogy addig szarnak az emberek a munkavédelemre, amíg nem kell pl. fémforgácsot kiszedni a szemükből. Akkor aztán megy a jajgatás, meg minden, de a munkáltató csak mosolyog, hogy így jártál. Tudod, mit? Igazuk van.
2020. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez tipik olyan kérdés ahol a felpontozottaknak igaza van, a többin meg látszik...
2020. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
#7: Szerintem egyetértünk. Azt nem tudjuk, hogy a munkáltató írásban előírja-e a védőeszközök használatát, vannak-e védőeszközök, illetve van-e rögzítve, hogy használatuk elmaradása esetén mi a szankció. Természetesen ha ezek megvannak, akkor a munkavállalót felelősségre vonhatják és ki is rúghatják. Inkább itt az a lényeg, hogy legyen a munkavállalónak a kezében egy írásos dokumentáció arról, hogy milyen sérülés hogyan keletkezett, ennek lehet szerepe a további kezelések, illetve állapotromlások megelőzése miatt.
2020. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!