Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amikor valakit megtámadnak,...

Amikor valakit megtámadnak, akkor ő abban a helyzetben valóban azt fogja legelőször mérlegelni, hogy a támadással arányos ellentámadást indítson?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom így szól a törvény, hogy a támadással arányos ellentámadást lehet indítani. Kisebb gondja is nagyobb lesz a mérlegelésnél, nem?

2020. dec. 24. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Rosszul tudod. 2013. július 1. óta nem. Ezzel megvolt a napi "jaj, de szörnyű, hogy Magyarországon nem védheted még magad" kérdés.
2020. dec. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
87%
Minden a helyzettől függ. Ha egy egyéves kislány rúgdosni kezdi a lábad babakocsiból kapálózva, nem jogos arcon lőni gázpisztollyal.
2020. dec. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nyilván nem életszerű, mint ahogyan az sem, hogy egy bírósági tárgyaláson majd szóról szóra fogják a törvényt alkalmazni.


a te dolgod az, hogy védd meg magad, ahogy tudod. aztán ha bíróságnak kell döntenie arról, hogy jogos önvédelem volt-e, akkor majd megvitatják és eldöntik.

2020. dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ:

-hogy vagy sima ökölharc

-fegyveres támadás

Mert ha ökölel támad max gázspray-el viszonozhatod

De ha fegyveresen,akkor gázpisztolyal.

2020. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a törvényi megfogalmazást csak is egy agybajos barom alkothatta.

Sajnos, ezek általában hatalomra kerülnek.

2020. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Békéscsabán megtámadott egy 50 körüli kopasz csávó két éve, lefújtam gázspray-vel és ÉN vagyok az aki ellen folyik még ma is a büntetőeljárás.
2020. dec. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
7. Na igen, ezért is tettem fel a kérdést.Erre irányult a kérdésem is.Veszélyben van valaki élete, testi épsége, és még abban a veszélyes, kiélezett szituációban mérlegelje azt is, hogy arányos legyen a visszatámadás, mikor másodperceken múlhat az élete?
2020. dec. 24. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6

Mert egy dolog, hogy mi történt, meg egy másik, hogy mit tudsz bizonyítani.

Még az arányosság se feltétel, ha azt tudod bizonyítani, hogy félelmedben cselekedtél.

Nem ismerve az ügyedet, azt feltételezem, hogy nincs bizonyítékod a támadásra, ezért vizsgálódnak még mindig. És a vizsgálat eredménye az is lehet, hogy egyiktek szavára se lesz bizonyíték, és az ügyet végül megszüntetik.

2020. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Még egy nagy magyar jogdogmatista...
2020. dec. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!