Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési per előtt?

Gyermekelhelyezési per előtt?

Figyelt kérdés

Ha a gyermekkel lévő szülő folyamatosan korlátozza a különlévő szülőt a gyermeke láthatásában és a különélő szülő családjával való kapcsolat tartásban és láthatásában.

Rendszeresen megakadályozza és tiltja ezeket,ezekre bizonyíték is van,plusz ocsmány módon beszél a gyermeke előtt a külön lévő szülőjéről,amit a gyermek visszamond a külön lévő szülőnek,akkor ezeket figyelembe fogja venni a bíróság a gyermek elhelyezési perben?

Vagy csak annyi számít,hogy ki a női és ki a férfi fél és automatikusan a női fél kapja a felügyeleti jogot?



2020. dec. 25. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kapja automatikusan a nö a gyereket, de mivel a házasságban is legtöbbször a gyerek a növel van - ö eteti, ápolja, hozza-viszi óvodába, iskolába - ezért vele van a gyereknek szorosabb kapcsolata, ez az oka, amiért több nö kapja meg a felühgyeleti jogot (meg az, hogy a férfiak nagy részének eszébe sem jutna vállalni az egyedülálló szülö szerepét, mert rengeteg lemondással meg stresszel jár.)


A kérdésedre: nagyon nem mindegy, mekkora a gyerek, mennyire bizonyíthaó a láthatás akadályozása, stb.

Egyébként amíg nincs gyerekelhelyezés, addig az apa bármikor elviheti maagához a gyereket, erre minden joga megvan.

2020. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

5 és fél éves a gyerek.

Messenger üzenetekben ott van leírva a láthatás akadályozása,plusz diktafonra is rögzítettem ahol elmondja az anyuka

-Azért nem jó ha sokat van veled a gyerek,mert túlzottan ragaszkodik hozzád és nem lehet bírni vele miután visszahozod.

És ahhoz,hogy kellően el tudjon szakadni tőled és megszokja az új apukáját,kevesebbet kell vele lenned.-


Amiket előtte írtál-

Én hoztam és vittem oviba,csak én mentem vele játszóra szinte minden nap,én csináltam neki vacsorát,én fürdettem,esti mese olvasás stb.

Gyakorlatilag teljesen én gondoskodtam róla 2.5 éves korától.


Esetleg még egy érdekes körülmény.

Én 8-16.30ig dolgozom h-p.

Anyuka 6-15ig havi 1 szabad hétvégével.

Vagyis folyamatosan 3. személy bevonására van szüksége a gyermek ellátásához,míg nekem nincsen.

És amikor hétvégén dolgozik,akkor is inkább 3. személyre bízza a gyermekem,sokszor elrejtve előlem,hogy ne tudjam az oviból se elhozni.

Ezért péntekenként már nem is járatja oviba.


Ezek fényében van a kérdésem.

2020. dec. 25. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Ahogy kiveszem az exednek már van új palija.Vagyis a bíróság szemszögéből családba kerülne a gyermek a részéről,akármekkora redva család is az.Így olvasva az írásod nem vagy elveszve és tényleg szereted a gyerekedet és látod a gyenge pontokat.

Szerezned kell valami nőt.Költöztesd magadhoz és akkor nálad is adott lesz,hogy családba kerül vissza a gyermek.Így a tárgyalásig nemcsak hogy egyenlő alapról indultok,de mivel ragaszkodik hozzád a gyerek,plusz az exed jogellenesen tiltani próbálja,te leszel jobb pozícióban.De ehhez kell egy nő neked,hogy családba kerüljön a gyermek.

Ha ezt megléped,plusz egy ku rva drága ügyvéded is lesz aki ismeri a Bírót, és bizonyítást is nyer,hogy az exed tiltotta tőled a gyerekedet,akkor szerintem van esélyed akár a győzelemre is,férfiként.

2020. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amiket írtam, az az átlagra vonatkozik, ezek szerint rátok nem.
2020. dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Értem és köszönöm a válaszod.

Akkor ezek szerint van esélyem?


3.Természetesen vannak nőügyeim,mert felnőtt ffi vagyok alap igényekkel.

Párat közülük a kislányom is látott és ismer.

Amit írsz az elkerülhetetlen?

Tényleg ennyire fontos a családba kerülési opció?

Mert ha ez kell hozzá,akár erre a lépésre is kész vagyok a gyerekemért.

2020. dec. 25. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a családbakerülés teljesen értelmetlen ötlet, sokkal többet számít, a gyerek kihez kötödik jobban.

Az, hogy sürgösen beszerez valaki egy ellenkezö nemü lényt, éppen nem a gyereknek elönyös, inkább hátrány.

2020. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ez megnyugtató komi volt 6os,köszönöm.

mert többektől hallottam ezt a családba kerülős témát a per miatt,meg hogy szerezzek stabil nőt,akkor is ha egy porcikám sem kívánja jelenleg.


a gyerekem hozzám kötődik jobban ez egyértelmű.

de ennyire kis gyereknél van pszichiáter bevonása vagy vmi ami egyértelműsíti ezt?

2020. dec. 25. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyerek esetében is pszichológus (NEM pszichiáter, mert az egész más) beszélget a gyerekkel, megfelelö módszerekkel vizsgálja, kihez mennyire kötödik, melyik szülöhöz milyen az érzelmi viszonya, illetve esetleg valamelyik fél megpróbálja-e manipulálni.


A családba kerülésnek meg csak akkor lehet jelentösége, ha az egyik félnek tartós, stabil kapcsolata van, egy pár hetes-hónapos kapcsolat nem jelent a gyereknek stabilitást!


De keress meg egy ügyvédet és vele beszéld meg részletesen a témát.

2020. dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!