Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját tulajdonú kényszerből...

Saját tulajdonú kényszerből home office-ra használt laptop tönkremenetele a munkáltató felelőssége? Ki állja a kárt? Ki adja az új eszközt?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha engem a munkahelyem egyoldalúan (vagyis nem az én kérésemre ) home office-ba küld, és kénytelen vagyok a saját 1 szem laptopomat használni. Eszközt nem adnak így mit használok-ami van, a saját eszközt.

Az tönkremegy. A javítása horror árú lenne, gazdaságtalan. Új laptop vétele alsó hangon is 90-100.000 ft.


Ki a felelős a kárért? Ki adja az új eszközt?

Lehet engem arra kötelezni hogy „szerezzek“ új eszközt ahonnan akarok és amiből akarok, hogy folytathassam a munkámat?

A céget nem érdekli mennyi a javítás mennyi az új gép. Naná hogy nem érdekli mert 1 fillért se ad bele.

De a munkát elvárja-oldjam meg ahogy akarom, amiből akarom.

Ez így egy reális elvárás?

Nem úgy van eleve, hogy a munkavégzés eszközét a munkáltatónak kell adnia minden vitán felül?


2020. dec. 28. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Neki kellett volna már az elején az eszközt biztosítania, amit kizárólag munkavégzésre használhatnál.
2020. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

jó. de ez már veszett fejsze. március óta vagyunk home-ban, ezzel már nincs mit kezdeni. de itt egy prompt szitu van, hogy laptop tönkrement, és ugyan per pill nincs home sem, de jan 4től lesz.

Most akkor mit teygek? vegyek új gépet (mindegy is mennyiért) de saját zsebből?

2020. dec. 28. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A home officehoz elvileg a cégnek kötelessége eszközöket biztosítani.Laptop, telefon.
2020. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

jó. ezt én is tudom. de nem teszi.

és akkor én erre mit lépjek?


itt a szitu ezt kell megoldani.

vegyek új gépet saját zsebből a héten vagy jan 4-én reggel közöljem hogy nincs gép nincs munka sem (és akkor ki is vagyok rúgva)?


Mit tegyek?

2020. dec. 28. 10:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem automatikusan a cég költsége, de itt más is a helyzet.

ha a cég küld téged home office-ba DOLGOZNI, vagyis elvárja tőled azt hogy otthonról végezd a munkádat, akkor köteles hozzá eszközt biztosítani neked.

Most nincs eszközöd hozzá. Innentől vagy nem kell otthonról dolgoznod, mert nem ad hozzá eszközt, hogy megtehesd, vagy neki kell számodra egy laptopot biztosítania. Ezt persze utána visszakérheti, de jelenleg tőled munkát akkor kérhet ha ad a céged hozzá egy gépet. Meg internetet stb., de ez más téma.

Nem kötelezhetnek téged arra hogy szerezz másik gépet ha nem adják meg hozzá a fedezetet - kivéve ha a szerződésedben más van benne.

Röviden: a saját laptopod javítása nem a cég dolga, ahogy neked saját laptopot venni sem a cégé. De a cég köteles számodra munkaeszközt biztosítani úgy hogy vagy ad neked pénzt arra hogy megvedd vagy a cég maga ad neked egy laptopot. Ezt mint cégtulajdont utána leltárba vehetik és visszakérhetik tőled, nem kell hogy a tied maradjon.

A home office megkezdésekor kellett volna ezt lemeccselni a céggel, utólag nem követelheted tőlük hogy amit te önként használtál saját tulajdonodat, azt javítsák meg avgy vegyenek másikat - ha erre nem volt megegyezés. De mivel most nincs eszközöd, nekik, a cégnek kell biztosítania, hogy legyen.

2020. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen nincs, ez kamukérdés, megismerni a kérdezőt a stílusáról, folyamatosan provokál a hülyeségeivel.

A megoldás az, hogy nem írsz ki több ilyen kérdést.

2020. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"k, a cégnek kell biztosítania, hogy legyen."


de nem fog. a munkát viszont elvárja!

2020. dec. 28. 11:13
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ilyen nincs,"


nincs.... szerinted az a sokezer tanár aki jelenleg távoktatásban van, háyn százalékban kapott gépet? és hány százalék használja amit tud és amit akar?


Van tanár a családban. Még egy pendrive-ot se kapott, nem még laptopot de azért elvárják hogy óra leygen és net leygen és webcam legyen. Midnen legyen-és honnan ? ahonnan akarja. Saját zsebből.

mi másból.

2020. dec. 28. 11:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola? :D
2020. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2020. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!