Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatónak nem kötelesség...

A munkáltatónak nem kötelessége ellenőrizni a munkavállaló papírjait? Ennyire megy itthon az okirathamisító business?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasni, hogy valaki okirathamisítótól vett érettségivel dolgozott vagy vett valahol hamis nyelvvizsgát? Vagy hamis jogsival vezetett például? Ezeket nem ellenőrzi egy munkáltató? Nem kötelezi erre semmilyen jogszabály?

2021. jan. 1. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A munkáltatót nem a papírok érdeklik, hanem a munkavállaló valódi tudása. Ha csak nyalizott a tanárnak és azért lett jó az érettségije de tudás nincs mögötte, akkor ugyanúgy kitörölheti vele mint a hamissal.
2021. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

"Ezeket nem ellenőrzi egy munkáltató? Nem kötelezi erre semmilyen jogszabály?"


Arra gondolsz, hogy jó lenne az ellenőrzés ellenőrzésének az ellenőrzését bevezetni?


Nem. Nem kötelezi semmiféle jogszabály, szerencsére. A közokirat egy bizonyítvány. Éppen az az értelme, hogy ne kelljen másutt, más adatbázisban kutakodni.

2021. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki vesz egyet magának több 100ezerért, az hamis közokirat. Csak kéne a munkáltatónak ellenőrizni.
2021. jan. 1. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

#1-nek ment a like.


8 osztállyal dolgozom mint kőműves, burkoló, mélyépítő. A kutyát sem érdekli hogy van -e papírom? A legtöbb vállalkozó pontosan tisztában van vele, hogy a betanított segédmunkás általában többet ér mint némelyik szakember!

2021. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
4: Érsz te a l.f.szt többet. Csak olcsóbb vagy, és nem akkora a pofád.
2021. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

"Hát ha valaki vesz egyet magának több 100ezerért, az hamis közokirat. Csak kéne a munkáltatónak ellenőrizni."


Nem kéne.

A közokirat, ellenkező bizonyításig teljes bizonyító erővel bír. Ettől közokirat, ettől okirat.

2021. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Aki a hamis iratot munkahelyére beadja, okirathamisítást követ el. Őt fogják bíróság elé állítani. A munkáltató akkor ellenőrzi, ha fontosnak tartja, ill. érdekében áll.
2021. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4, #5-nek:


Ha többet ne is, de annyit érek mint egy szakember.


Ha egy olcsó betanított burkoló elbax mondjuk egy fürdőszoba csempézést akkor a bontás díja+szemét elszállítás+kidobott csempe és ragasztó+új csempe és ragasztó+a beégés a megbízó előtt. Ha kötbéres, az extra xopás.

Nem alkalmaznának, ha veszélyesek lennénk. Egy betanított segédmunkásban mindig van annyi önkritika hogy ha nem ért valamihez, akkor azt megmondja!

A "szakemberek" viszont mindig mindenhez értenek, a legjobban ahhoz, hogy megmagyarázzák hogy miért nem az ő hibájuk volt az amit elqrtak! XD



Nem akkora a betanított segédmunkás pofája? XD

Maximálisan ki lehet használni hogy olcsóbb vagyok valamivel, de bármit ugyanúgy rám lehet bízni! És sok esetben több mindent, mint bármelyik kollégára!

Egy kőműves vagy nem tud, vagy nem akar burkolni, én viszont tudok és szeretek is.

Egy burkolót nem igazán tudnak beállítani például falazni vagy vasat szerelni, pláne nem rajzolvasással összekötve. De a zsaluzás sem az erősségük. XD


A betanított segédmunkások általában lassabbak mint a szakik, viszont pontosabbak. (ezért lassabbak)

2021. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
A munkáltató nem hatóság, hogy az ilyesmit ellenőrizze, és nem is érdekli. Nekem pl még sehol sem kellett a diplomámat megmutatni. Bementem az interjúra, meggyőződtek róla, hogy tudom, amit kell, és megegyeztünk, mennyiért vagyok eladó. Nem a papír végzi el a munkát.
2021. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!