Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főbérlő kirakhatja a folyosó...

A főbérlő kirakhatja a folyosóra a dolgaim a szobàmból amit nála bérlek, ha valami oknàl fogva el akar küldeni és nem hajlandó megegyezni, vagy megbeszélni a lehetséges problémàit ? Nála van a kaucióm amit adtam neki a szerződés kötéskor.

Figyelt kérdés
Egy évre szól a szerződésünk. És én a maradék fenn àlló időt szeretném itt eltölteni. Az még 5 hónap lenne. Szeretném az egész kauciót majd vissza kapni. De én még nem mennék. De viszont beszélni sem lehet vele. Csak azt szajkózza, hogy költözzek. Szóval én úgy vélekedem, hogy ha még volna is a szobàmhoz amit bérlek még egy pót Kulcsa, amivel bejutna a szobàmba, nincs joga hozzá nyúlni a személyes tàrgyaimhoz, dolgaimhoz. Vagy mivel az övé a lakás, ezt jogàban àll megtenni/megteheti ? Hogy ki rakja a cuccaimat a folyosóra ?

#Konfliktus, főbérlő, szoba bérlése, szerződés felbontàsa, dolgaim más személY àltal kirakàsa
2021. jan. 5. 17:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Buta vagy te ehhez, de nagyon.

Ne adj jogi tanácsokat senkinek, mert csak kárt okozol vele.

2021. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ügyvédemmel így intéztük, ő tájékoztatott így.

Akkor keresek másikat ha nem így van.

2021. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A közjegyző által kiszerkesztett szerződés adott esetben azonnal végrehajtható okirat is egyben. Ha a szerződő felek egyike szerződést szeg, és ez történetesen a bérlő, akkor a másik fél bírósági procedúra nélkül is végrehajtást kérhet ellene, tehát, rövid úton kiteheti az ingatlanból, a bérleményből.


De itt a szerződést megszegni kivánó fél nem a bérlő, hanem a bérbeadó.

A bérbeadó mehet a f..ba, ha a bérlő szerződésszerűen teljesít.

Ugyanis ilyen esetben a határozott idejű szerződést nem lehet egyoldalúan felmondani.

2021. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!