Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 8 lakásos társasház...

Egy 8 lakásos társasház udvarán van egy vásárolt gépkocsibeálló helyem. Ide építhetek mobilgarázst, vagy 4 lábon álló tetőt a gépkocsim fölé? Kell a lakók beleegyezése vagy esetleg van erre egy külön szabályzat?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A közös képviselőt kérdezd, ő van tisztában a ház SZMSZ és egyéb szabályaival kapcsolatban.
2021. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha megvásároltad a helyet akkor az a tiéd és már nem közös.
2021. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szimplán egy parkolóőrt raktam. Egyszer nem nyitottam fel beállt oda valaki aki nem is ott lakik. Hát felhúztam. Az nem állt ki. Másnap reggel hőbörgött is.
2021. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azért mindenképp kérdezd meg a közös képviselőt, mert pld egy mobilgarazs simán lehet, hogy építményado köteles a ti kerületekben vagy varosotokban (ezt minden önkormányzat saját hatáskörében szabályozza), viszont pld egy 4 oszlopon álló tető nem számít építménynek, így nem esik a helyi adó hatálya alá.
2021. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 8. 22:00
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha csak valakinek autóbeállási helye van, akkor is építhet?
2021. jan. 8. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez az amit nem tudunk, mert ezt meg a társasház szervezeti és működési szabályzata tartalmazza. Amit ugye a társasház fogalmaz meg.
2021. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem építhetsz.

Ez hülyeség. Mármint a válaszok zöme.


Te nem építési telket vettél, hanem egy udvar garázs céljára kialakított részének egyik beállóját.

Akkor sem tehetsz ilyet, ha a garázs mobil, elbontható, áthelyezhető. Nem akarom végigragozni, hogy miért nem.

2021. jan. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt valaki arra hivatkozna, az SZMSZ-nek ehhez semmi köze és a lakók is hiába szavaznák meg, hogy oké, akkor sem lehet.
2021. jan. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
De az SZMSZ pontosan erre van kedves utolsó. Nálunk is az utolsó szogig minden le van benne szabályozva, nálunk pld benne van, hogy nem építhető az udvarra semmi, még egy tető sem, csak kizárólag 100%-os tulajdonosi hozzájárulással.
2021. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!