Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrségi ruházat viselése?

Rendőrségi ruházat viselése?

Figyelt kérdés
Van pár rendőrségi rendszerben lévő és már kivont ruhadarabok, zubbony,gyakorló nadrág, átmeneti stb. Természetesen, jelvény, rendfokozat, és rendőrségi feliratok nélkül használhatnám közterületen?

2021. jan. 8. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy használni közterületre? Abban mászkálni szabadnapon? Nem. Elugrani benne munka után boltba? Mehet. Én is gyakran megyek benne, nincs mit tenni.
2021. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok egyenruhás, kaptam egy leszerelt ismerősömtől. Csak nem tudom, hogy ez lenne-e a jogosulatlan címhasználat
2021. jan. 8. 22:06
 3/17 Neurotech ***** válasza:
51%
Tépd le a "policia" feliratot és varrassál rá ugyanolyan színnel, mintával "provincia"-t akkor aztán mindenki azt fogja hinni hogy hekus vagy. Lehet majd csajozni:)
2021. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A tépőzáras rendőrségi feliratok már nincsenek rajta, csak a tépőzár másik fele, így tervezném használni.Ez a policia érdekes, nem tudom hol láttál itthon ilyet :D
2021. jan. 9. 10:32
 5/17 Neurotech ***** válasza:
91%
Oroszországban, meg is büntette őt az "igazi rendőrség"
2021. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem engedélyezett:

-a Rendırségen kívül létesített munkaviszony vagy más keresı foglalkozás során, továbbá magáncélú külföldre utazás alkalmával egyenruha viselése;

-egyenruházati cikkek polgári ruházati cikkekkel történı vegyes viselése;

-a Rendırség tekintélyét sértı, ízléstelen, kopott, győrött, koszos ruházat viselése;

- az egyenruházati és felszerelési cikkeknek a jóváhagyott szabványtól bármilyen eltérést okozó megváltoztatása vagy átalakítása, a méretes ruházatoknak az elıírástól eltérı formában való elkészíttetése;

-a jelzéseknek, díszítıelemeknek, jelvényeknek és kitüntetéseknek a Szabályzat 6. számú mellékletében meghatározottaktól eltérı viselete;

- a normákból kivont vagy nem rendszeresített ruházati cikkek viselése;

-az öltözködési rendszabályok önkényes leegyszerősítése, az egyenruházat - a Szabályzat VII. fejezetében meghatározottakon túli - könnyítése;

- a közterületen gyalogosan (kerékpárral) történı szolgálatellátáskor - kivéve a halasztást nem tőrı kényszerítı eszköz alkalmazásakor - a sapka levétele;

- szolgálaton kívül munka-, illetve védıruházat, formaruházat, speciális szolgálati egyenruházat viselete;

- egyenruházat viselete a beosztásából felfüggesztett személyi állománynak

2021. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez gondolom valami szolgálati szabályzat, én pedig nem vagyok rendőr.
2021. jan. 9. 14:23
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Igen, de te nem vehetsz fel egyenruhát civilként. Jelzések nélkül sem
2021. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem engedélyezett. Szerinted egy civil honnan fogja tudni, hogy ez az egyenruha már nem használt a Rendőrségnél? Nem mindenki tudja nyomonkövetni. Na meg majd mivel magyaráznád meg a bírónak, hogy abban szaladgálsz az utcán civilként?
2021. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még egy rendőrnek sem szabad csak úgy szaladgálni benne, nem hogy neked akinek semmi köze a rendőrséghez.
2021. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!