Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek törvénybe ütközik...

Szerintetek törvénybe ütközik avagy szabálysértést követek el vele?

Figyelt kérdés

Szerintetek valamilyen formában törvénybe ütközik ez a cselekedet vagy szabálysértést követek el vele , ha egy airsoft meccs alkalmából teljes felszerelésbe felöltözök, tehát bakancs, terepmintás ruházat , sál , combtok stb...

és így elindulok otthonról a rendezvényre? (Természetesen a fegyvereket az ennek a célra megfelelő szállító / tároló eszközökben tervezem szállítani)

Én jelen esetben csak a fegyvertokon filózok , mivel a többit miért is ne lehetne felvenni, max hülyének néznek. Nem nagy probléma mert leveszem és elrakom csak időt spórolok meg azzal ha nem azzal bajlódok még meccs előtt, hogy méretre igazítsam.

Válaszotokat előre is köszönöm.



2015. dec. 30. 02:36
 1/6 meszike91 ***** válasza:
Nem hiszem. Viszont az én airsoftos haverjaimt ezt inkább kerülik. Még valami vénasszony kihívná a TEK-et XD
2015. dec. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

SEMMI nem tiltja,hogy így mászkálj!


DE!!!! Az arc,ne legyen takarva,mert ha véletlen belefutsz egy tüntetésbe/demonstrációba,akkor azért előállíthatnak!

2015. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal erre egyetlen egy ide vonatkozó jogi rész van. Mégpedig az, hogy a Magyar Honvédségnél rendszeresített terepmintás gyakorlót és/vagy a Magyar Honvédségnél létező felvarrókat, kitüntetéseket, stb. közterületen nem lehet rajtad. Mondjuk még soha nem láttam/halottam, hogy ezért valakit elő is vettek volna.


A többi az nyugodtan mehet, de egyet jól jegyezz meg. Jelenleg egy olyan országban élünk, ahol a szántóföldön dolgozó napszámosok és a gázvezeték építésénél dolgozó segédmunkások egymásra ráhívták a rendőröket, mert azt hitték hogy migránsok. Szóval szerintem ha azt mondom, hogy igen nagy rá az esély hogy valaki rád hívja a rendőröket, mert terroristának néz, akkor nem mondok nagy hülyeséget.


Egyébként nem nagy dolog. Én a kínai boltban vettem 3 vagy 4.000 ft-ért egy brutálisan nagy túrazsákot és abba mindent szó nélkül bele tudtam hajigálni. (még az M14 is belefért állítva, pedig az nem kicsi)


Egy normális mellényt pedig csak egyszer kell méretre beállítani, onnantól pedig már nincs gond. Csak feldobod magadra, tépőzár és/vagy csatolás, oszt annyi.

2015. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Arcomat nem is terveztem eltakarni. :P (Főleg, hogy azért pénzbüntetést is kaphatok mert elővesznek közriadalom okozásáért, és itt az öregebb elvtársainkról beszélnek akik már akkor rád hívják a hatóságokat ha egy rosszul sütött fegyvernek látszó odaégett bagette van a kezedben.) :)
2015. dec. 30. 21:42
 5/6 A kérdező kommentje:
beszélek*
2015. dec. 30. 21:43
 6/6 anonim válasza:

Teljes menetfelszereléssel vonatoztunk airsoft játékra 2 éve (egyedül a fegyvere és azok kiegészítői voltak csak a táskákban, minden más rajtunk). Rendőrök ugyan megnéztek az állomáson, de nem problémáztak.


Nem ütközik elvileg semmilyen törvénybe. Azonban a magyar hadsereg rangjelzéseit NEM használhatod, na az már törvénybe ütközik!

2016. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!