Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap érkeztem Romániából 2...

Tegnap érkeztem Romániából 2 negatív PCR teszttel, de a határon nem fogadták el. Van lehetőségem valahogy lefaragni a karanténból?

Figyelt kérdés

Dolgozni jöttem vissza, 10 nap otthonülést otthon is tudtam volna csinálni. A határon szívóztak mindenkivel (busszal jöttem) és senkinek se fogadták el... A tesztjeimet a megadott időintervallumon belül készítettem. Kezembenyomták a piros papírt, amit amint hazaértem ki is raktam tegnap.


Hallottam ezt-azt, hogy a rendőrség oldalán a tesztek feltöltésével még felülbírálhatják ezt. Ez igaz?

Lehet valami tenni, hogy eltöröljék a karantént?



2021. jan. 11. 10:15
1 2
 1/16 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:
0%

kifizeted a szükséges pcr teszteket édes, és mehetsz dolgozni.

Egyébként mesélsz arról, hamis papírokkal, vagy lejárt pcr tesztekkel jöttél? Szvesen olvasnék róla :)

2021. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mi a bajod?!


Fizettem a tesztekért, nem hamisak, kórházban lettek csináltatva!

Magyar állampolgár vagyok.

2021. jan. 11. 10:31
 3/16 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:
0%
Beülsz a karanténba, nem fertőzöl senkit. Utána kijössz és dolgozol. Értelmes magyar polgárnak tűnsz, csak képtelen vagy törvényeket értelmezni, a járványdinamikát megérteni és olvasni.
2021. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

"és senkinek se fogadták el"

Akkor mindenkinek el is mondták miért.

Nálad mi volt az indok?

2021. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Pont ez érdekelt volna engem is,hogy milyen magyarázatot adtak az elutasításra vonatkozóan.
2021. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Negatív vagyok, miért fertőznék bárkit is?

4-es, az volt a baj, hogy nem magyar a teszt... Csak én erről nem is kaptam tájékoztatást, mert ha tudom, akkor nem fizetek Romániában a semmitérő tesztekért.

2021. jan. 11. 10:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor ez van, nem tehetsz semmit. Vagy kifizetsz új, 2db elfogadott tesztet vagy letöltöd a karantént.


Én megértem a helyzetedet de van amikor tényleg nem lehet mit tenni. Amúgy tájékoztatást Romániában a magyar törvényekről mégis kitől vártál volna? :D


Neten kellett volna utánanézned: [link]


"Felmentés a karantén alól" <- ez alatt olvasd el.

2021. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-es köszi szépen, itt is utánanézek.


Vannak magyar kapcsolataim, nem most járok itt életemben először, mikor ősszel jöttem vissza, akkor gond nélkül elfogadták a teszteket, nem hittem volna, hogy változott valami.


Tök megalázó volt, meg én is hullafáradt voltam...


Nah mindegy, ez van...

2021. jan. 11. 11:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Gyakorin utálják azokat akik Romániából jöttek, de az AUR-t megukénak érzik, ez bajuk. Csak megemlítem.
2021. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Elolvastam.

3000 forint a kérelem költsége.

Tesztelés idejére elhagyhatom a karantént - akkor mi értelme van ?! Ha pozitív lennék, addig mennyi embert megfertőzhetek?


Eddig is már vagy 50.000 forintomba belefájt, szerintem inkább leteszek róla... Azért köszönöm mindenkinek, aki jóindulattal segíteni próbált!


Majd csak túlleszünk ezen.

2021. jan. 11. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!