Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor februárig közlekedh...

Most akkor februárig közlekedhetek az autóval, vagy meddig?

Figyelt kérdés

Decemberben lejárt a műszakim, nem az, hogy nincs pénzem megcsináltatni, csak lusta voltam megcsinálni, ki kellene cserélnem a szélvédőt meg még pár dolgot át kéne néznem, őszintén megvallom, inkább nem adnék állam bácsinak 20 ezret megint feleslegesen úgy sem arra költik, hogy mondjuk közlekedésre alkalmas utat csináljanak a környékemen pl. ( vagy egy másik 8 éves ígéretet tartsanak be, hogy Somogygeszti és Alsóbogát között megcsinálják az utat és ne kelljen kerülnöm ) bocsi a hisztiért, tudom, hogy mindenki fizeti meg mindenki más rajtam kívül tisztességes.


Azt mondja, hogy december 19.-én járt le a műszakim, tehát veszélyhelyzet elmúlta után 60 napig érvényes, azaz akkor hogy is lesz ez? Vagy rosszul értem? Gyakorlatilag az is megeshet, hogy csak nyáron kell műszakira menni? Két autóm van.. teszem hozzá, másik áprilisban járt le , igen múlt év április és neki meg még katalizátort kell szerezzek ( mert kilopták) meg egy új motort meg klíma kompresszort. :)


2021. jan. 12. 20:21
 1/4 A kérdező kommentje:
" két autója van aztán nem képes műszakiztatni" kommenteket inkább privátba kérem, ide a választ , ha lehet. ;)
2021. jan. 12. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"Azt mondja, hogy december 19.-én járt le a műszakim, tehát veszélyhelyzet elmúlta után 60 napig érvényes, azaz akkor hogy is lesz ez?" Ez pontosan így van. Nekem is most jár le a műszakim, de nem viszem el vizsgáztatni csak majd a vészhelyzet után egy hónappal. Ez annyiban jó lehet, hogy ennyivel "meghosszabbodik" aműszaki az autón. Egyvalamire azért figyelj, hogy attól hogy nem kell műszakira vinni, attól még megfelelő műszaki állapotban utazhatsz csak az autóddal,mert ha valami gebancot csinálsz, és kétséges a felelősség, tutira megszakértőzik az autódat. A másik, hogy ez csak itthon érvényes, külföldre nem mehetsz az autóddal, mert ott a rendőrt csak az érdekli hogy mi van a forgalmiba írva, nem az itteni kormányrendelet.
2021. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező

A műszaki vizsga nem azért kell hogy legyen egy papír amiért fizetsz, hanem hogy igazolt, megfelelő gondossággal jártál el és az autód állapota jó volt amikor közlekedtél vele. Hogy te így tudtad.

Ilyen hibákkal akkor sem szabadna használod ha érvényes lenne a műszakid mert veszélyeztetsz vele másokat. Nem a klíma hiányával, mielőtt belekötött.

Ahogy előttem írták, ha baleset lesz, akkor is felróják majd neked -joggal- hogy nem volt rendben az autód ha nem te hibáztál.

2021. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha hibázok akkor is..


Elvileg ami az első autómnak a baja lehet, hogy kell 2 szilent, egy stabpálca ( de párba lesz cserélve) , kézifék bal oldalt erősebben fog, meg akkor a szélvédő, ja meg lealvázvédőzöm ha már alatta leszek.

Ezzel szerintem nem bántok senkit


Másik, ugye katalizátor, motor, katalizátor az amúgy sem kell mert soha nem tudta a környezetvédelmi előírást, plusz motor miatt eszi az olajat szóval jobb is, hogy átvágott a szerelő a katalizátor cserével mert eltömte volna az olaj, akkor kell még neki egy bal sárvédő mert rozsdásodik. Ennyi.. ha komolyan veszélyeztetném mások biztonságát akkor természetesen nem közlekednék vele. :) még a gumik is újak.

2021. jan. 12. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!