Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben hova tudok majd...

Ilyen esetben hova tudok majd fordulni?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket még december 30-án, de sajnos nem érkezett meg eddig... nem is lenne baj, de sajnos ki is fizettem online a rendeléskor...


Tegnap kerestem a forgalmazót, annyit mondtak, hogy írnak egy emailt a raktárnak, majd jeleznek nekem emailben, eltelt egy nap, nem rég megint felhívtam őket, azt mondták még semmit nem jelzett vissza a raktár, ezért vissza mondtam a rendelést...


Azt mondták, hogy 2-3 nap mire vissza utalják pénzem, de ha ez nem történik meg akkor mit tehetek, hova fordulhatok?



2021. jan. 13. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhat.

De várd meg először hogy visszaküldik-e a pénzt!

2021. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így jártam.bár nekem már jelzett a futárszolgálat hogy küldik a csomagot, aztán mégsem küldték.ment az email nekik és a forgalmazónak is,aztán egy héten belül itt volt a csomag.szóval én várnék a helyedben 1-2 hétig..
2021. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es, azt hiszem elég türelmes voltam...


Meg ezt úgy illik, hogy ha jelez a vevő, akkor megsürgetjük a dolgokat, nem várjuk a csodát...


Jogos a vissza mondás...

2021. jan. 13. 12:06
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért a legfontosabb kérdést tegyük fel:


Mi van az ÁSZF legeldugottabb pontjában (tudod, amit senki nem szokott elolvasni, de ez nem mentesít a benne leírtak alól) arra vonatkozóan, hogy mennyi a szállítási idő, és ettől ők mennyire térhetnek el? (ha nincs rá külön jelölőnégyzet a rendelésnél, akkor a rendelés végrehajtásának a tényével elfogadtad)


A 14 napos elállás törvényileg érvényes (amiben épphogy, de benne vagy), úgyhogy vissza kell kapnod a pénzt.


Az viszont nem igaz, hogy a leírtak MIATT "jogos" lenne a visszamondás. Attól, hogy te türelmetlen és spúr vagy (bármit be lehet szerezni pár nap alatt, csak megfelelő szorzóval növelve a költségeket), ők nem csináltak semmit rosszul.


Az üzletben pedig nincs olyan, hogy "úgy illik". Vannak törvények, vannak szerződések, vannak belső üzletfolytonossági-szabályzatok. Pont.

Nem köteles megsürgetni SENKI a világon a cégénél folyamatban lévő ügyet, csak mert jelzett egy ilyen fajta ügyfél!

2021. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ő megjelölte, hogy január 05-07 között várható a szállítás...


Továbbá az elállási jog onnantól érvényes, hogy átvetted a csomagot...


A felháborodásom pedig jogos, eleve létszükségleti tárgyról van szó, kellene, de most nem tudok a dolgaimmal haladni


Ő vállalta, hogy mikorra szállít, ráadtam egy hetet és azzal a magyarázattal nem elégszem meg, hogy nem tudjuk mi van a termékkel amit kifizettem...

2021. jan. 13. 12:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah és már jártam hasonlóan máskor is, akkor a futárnál akadt meg a dolog, jeleztem Nekik, azt mondták, hogy fél óra múlva telefonáljak, telefonáltam, addigra intézkedtek, másnap itt volt a csomagom...
2021. jan. 13. 12:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Tanulság: soha nem fizetünk ki semmit előre...
2021. jan. 13. 12:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy mivel nincs termék, eleve felesleges ÁSZF-ről vitatkozni...


Itt most arról van szó, hogy köttetet egy adás-vétel, ahol a termék ki lett fizetve azonban az sehol...


Nem mellesleg már nem is rendelhető a termék, azt írja, hogy nem elérhető...

Gondolom elfogyott a raktárból és próbálják elsunnyogni.


Gyanús nekem, hogy ezután a pénznek már bottal üthetem a nyomát...

2021. jan. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!