Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben kihez lehet...

Ilyen esetben kihez lehet fordulni?Fekete foglalkoztatás

Figyelt kérdés

Vállalkozó voltam 19 évig és ahogy sokan a covid miatt kénytelen voltam felfüggeszteni és alkalmazottnak állni.

A lényeg,hogy 5 hónapja dolgozom egy cégnél,aki nem hajlandó bejelenteni legális fizetéssel se engem,se egyetlen alkalmazottját sem,így kapok papíron 110ezret a többit meg egy másik borítékban.

És a cégnél minden alkalmazott szerint ez tök normális amin teljesen le vagyok döbbenve.

Ezért ma fizetéskor le akartam fényképezni mind a 2 borítékot amikre fel vannak írva az összegek,erre a pénztáros gyorsan visszavette a kézbe pénzes borítékot és közölte,hogy

-mit képzelek magamról?

-tegyem el a telefont,írjam alá,vagy nem adja oda a pénzt.


Az eset után fél órával behívatott a felettesem,hogy hallotta mi történt és érdekelné,hogy miért akartam lefényképezni a másik borítékot?

Mondtam,hogy csak úgy stb megszoktam,hogy minden hivatalos iratot dokumentálok.


De amit csinálnak az illegális.

Én soha egyetlen alkalmazottammal sem tettem ilyet.

Tehát munkaügyi bíróság,nav,vagy ki foglalkozik ezzel?


2021. jan. 8. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
19 évig voltál vállalkozó, és nem ismered, milyen hatóságok vannak? Szégyen.
2021. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Legálisan működtem.Soha nem kellett simliskednem így sose volt ilyesmivel problémám.Szerintem ez nem szégyen.
2021. jan. 8. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendben,vállalkozó voltál.

hónapja dolgozol ott,ahol TUDOD hogy "valami" nem stimmel az elszámolással.

Nem tudod hogy melyik hatóság felügyeli a munkaügyi szabályokat.

WTF?

Ne zsongíts minket légyszíves!

Hol voltál vállalkozó?Egy búra alatt?!?

2021. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te holnaptol mar nem dolgozol ott..
2021. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

minket?

max téged te troll.

válaszolsz a kérdésre,vagy távozol innen.


am.

a cégemben én számoltam a bevételt,könyveltem,heti szinten leltároztam,szerveztem a rendelést a beszerzést és ennyi.

ilyen fa-sszopó dolgokkal meg kiskapu dolgokkal nem foglalkoztam,mert

1.nem vagyok bűnöző

2.miért szűrnék ki azokkal és miért kisebbíteném meg azokat akiket alkalmaztam?

3.a többi dolgot a könyvelőm csinálta.

mindenkit bejelentettem,a megbeszélt lóvét megkapta,kapott róla bérpapírt és ez ment.

2021. jan. 8. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tényleg "zsongítasz"...

Nem a vállalkozásodban végzett munkáddal,meg a hozzáállásoddal van gond.

A vakságoddal.

Elképzelhetetlen hogy 19 évig voltál vállalkozó,és nincsen fogalmad a munkaügyi szabályokról,azokat felügyelő hatóságról.

2021. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a cégemben én számoltam a bevételt,könyveltem,heti szinten leltároztam,szerveztem a rendelést a beszerzést és ennyi."


Nem hiszem. Te mondtad, hogy nem simliskedsz. Nem könyvelheted magad. A könyvelő sem könyvelhei magát. Tudom, mert családi vállkozásban saját könyvelő irodánk van és más cég végzi a mi könyvelésünket, mi meg annak a cégnek könyveljük le. Másrészt mérleget is készítened kellett, ahhoz meg mérlegképes könyvelői végzettség/vizsga szükséges.


A kérdésre rátérve: Tényleg elég gáz, hogy nem tudod hová kell fordulni, ha 19 évig vállalkozó voltál - főleg ha alkalmazottaid is voltak.


Nem kell heti szinten leltározni. Tök felesleges munkát végeztél.

2021. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7, legalább ne beszélj hülyeséget. Szégyen, ha olyan hülye dolgozóid vannak, hogy beadták neked, hogy nem könyvelhetsz saját magadnak. Keress új, hozzáértő alkalmazottakat. Üdv, egy könyvelő.
2021. jan. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hagyd ott az ilyen munkahelyet és élj meg a semmiből.

Ha céged volt, akkor tudod, hogy milyen összegeket kell kifizetni emberek után, mennyi a munkabér, mennyi plusz dolgot kell még fizetni és nagyon jól tudjuk, hogy pont ez az egyik ok, amiért nagyon sokan "feketén" foglalkoztatnak embereket. Mert ha mindent hivatalosan csinálnának, kb. meg se érné vállalkozást csinálni, kivéve, ha nem egy marha nagy, befutott cégről beszélünk.

Ettől függetlenül természetesen nem pártolom a törvénybe ütköző dolgokat, de valahol érhető. És nyugodtan menj el másik munkahelyre dolgozni, ahol kapsz 110.000 Ft-ot tök legálisan, semmi többet.

2021. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki nem válaszol neki? Engem is érdekelne, hogy kinek kell szólni.

Írna valami hozzáértő ember?

2021. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!