Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Covid betegségem miatt, nem...

Covid betegségem miatt, nem tudtam dolgozni a munkahelyemen. Három hét után a mai napon a munkáltatótól postai úton kaptam kezeimhez a munkaviszonyom közös megegyezéssel való megszüntetését, indokolást nem tartalmaz Törvényes ez?

Figyelt kérdés
Mivel postai úton kaptam kézhez, ezt a felmondásomat, táppénzem ideje alatt, a munkavállaló aláírásánál nincsen aláírásom. (Egyébként öt éve voltam munkavállaló e munkáltatónál) Mit tudok tenni az ügyben?
2021. jan. 14. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igazán jogszerű eljárás. Egy, alá kell írnod, azért közös megegyezés. (alá ne írd) (közös megegyezést nem kell indokolni)


A táppénz ideje alatt nem rúghatnak ki, de azt közölhetik írásban, hogy a táppénzed megszűnését követően beindul a felmondási idő. Erről kaphatsz postán tájékoztatást.

De, hogy kaptál egy közös megegyezésen alapuló "felmondást", az sehogy sem állja meg a helyét.

Milyen dátum van rajta, hogy mikortól él? Kíváncsi vagyok.

Ez ügyben azt tudod tenni, hogy felhívod a cégednél lévő HR osztályt, és elmondnod, hogy nem írod alá, mert nem egyezel bele a közös megegyezésbe.

De, hogy nyoma legyen, megírod levélben, arra az esetre, ha menned kell (vagy sajnos be kell lengetned), hogy megkeresel egy munkajogászt vagy a munkaügyi bíróságot.

2021. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes, de csak akkor lesz érvényes, ha aláírod, hiszen a közös megegyezés lényege, hogy a két fél egyetért. Ha nem írod alá, akkor kb. annyit ér, mint mellette a Szuperinfo. Kérdezd meg a munkahelyed, mit akarnak!
2021. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehogy aláírd!

Amint véget ért a táppénz, menj be dolgozni. És ott se írj alá semmit, amíg hozzáértőnek meg nem mutattad.

2021. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A pontos szöveg ismerete nélkül nem lehet megmondani.


Küldhet neked a munkáltató egy ajánlatot a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszűntetésére. Ha te ezt aláírod és elfogadod akkor törvényes. A munkáltató ajánlatát nem vagy köteles elfogadni, élhetsz viszontajánlattal. Mondhatod azt, hogy rendben nem kell megindokolnod miért akarsz megválni tőlem, de fizess 4 havi bér és már itt sem vagyok. Ha ebbe belemegy a munkáltató akkor ez egy közös megegyezés.


Ha egy indoklás nélküli felmondó levél tetejére azt írja hogy közös megegyezés akkor azt a munkaügyi pert egy félnótás jogász is megnyeri neked. De ahogy írtam ehhez látni kellene a levél teljes szövegét.

2021. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne írd alá! Ha fel akarnak mondani, akkor legyen egyoldaló felmondás - és jár neked a végkielégítés (5 év után asszem két hónapnyi pénz).
2021. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es javaslata is nagyon jó! :-)

Végül is, közös megegyezés esetén BÁRMIBEN meg lehet egyezni.

2021. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá semmit. Érdekes a dátumozás is Miskolc 2020 12. 15-napján kelt Munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetése, amit postára adtak 2021 01. 11-napján. semmilyen ajánlat vagy hasonló nem szerepel benne: A Munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetés. Indokolás nincs.
2021. jan. 14. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
A munkáltatonál bejelentetted, hogy miért nem dolgozol? Rendesen kiirattad magad betegnek táppénzre?
2021. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt XY Igazgató Úr !


Munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszűntetésére tett ajánlatát nem fogadom el.


vagy


Munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszűntetésére tett ajánlatát jelen formában nem fogadom el. Azonban x havi bruttó munkabéremnek megfelelő összeg kifizetése esetén hozzájárulok a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszűntetéséhez.


Amennyiben munkaviszonyom egyoldalú döntéssel kívánja megszűntetni, kérem hogy azt indoklással ellátott rendes vagy azonnali felmondással tegye meg a hatályos magyar törvények előírásai szerint.


Dátum Aláírás

2021. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy visszamenőleg küldenek ilyet, ráadásul nem kevés időre vissza.

Nekem is az a kérdésem, hogy a táppénzt tényét jól le jelentetted a munkáltatódnál?

2021. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!